Google+
Restaurante vegano vegetarino en Donosti. Km.0

Duque de Mandas 35. Tlf 943 56 17 51   Contacto

Facebook Twitter

Donostiako Iñauteriak 2018 Egitaraua | Carnaval de San Sebastián 2018 Programa

Donostiako Iñauteriak 2018

2017ko Donostiako Inauteriak otsailaren 8tik, osteguna, otsailaren 12ra, astelehena ospatuko dira.

Hona hemen aurtengo egitaraua:

 

Eta indarberritzeko… gogoratu…
Km.0-n itxaroten zaitugu!!! 🙂

Y para vitaminarse y mineralizarse…
¡¡¡Os esperamos en Km.0!!!

Donostiako Inauteriak 2016 Egitaraua Kmo Vegan Vegetarian Jatetxea Donostia
Ondo pasa! 🙂

Donostiako Iñauteriak 2017 Egitaraua | Carnaval de San Sebastián 2017 Programa

Donostiako Iñauteriak 2017

2017ko Donostiako Inauteriak otsailaren 23tik, osteguna, otsailaren 27ra, astelehena ospatuko dira.

Hona hemen aurtengo egitaraua:

Donostiako Inauteriak 2017 egitaraua

Otsailak 23, osteguna:

  • 17:31: Inauteri-tailerrak Amara (aurpegi margoketa), Bidebieta (haurtxokoa mozorratzen), Gros (mozorroa prestatzen), eta Intxaurrondoko (haurtxokoa apaintzen) haurtxokoetan. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-tailerra Martuteneko haurtxokoan: “Inauteria prestatzen”. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-tailerrak Amara (inauterietako apainketa) eta Bidebietako (gaztelekua apaintzen: Estralurtarrak gara!) gaztelekuetan. (euskaraz)
  • 19:01: MOMO JAINKOSAREN ETORRERA HIRIRA.
    • Ibilbidea: Konstituzio pl., San Jeronimo, Fermin Kalbeton, San Juan, Boulevard, Elkano, Gipuzkoa pl., Txurruka, Getaria, San Martzial, Londres Hotela, Los Pasai txarangak lagundurik.
  • 19:01: Zubietako ZANPANTZARRAK Parte Zaharretik.
  • 19:01: DONOSTIA EUSKAL INAUTERIAZ BLAI! Parte Zaharrean barrena (20:01etan: emanaldia Konstituzio plazan)
    • Parte hartuko duten dantza taldeak: Eskola, Goizaldi eta Trebeska.
  • 19:31: MOMO JAINKOSARI HARRERA eta giltzak emango zaizkio Londres hotelean.
  • 21:01: KONPARTSEN AURKEZPENA Donostia Arena 2016 – Ilunben.
    • Emanaldiko parte-hartze ordena: Eclipse, Lagun Artea, Fama, ILAE, Euforia, Denok Taldea, Show Time, Aitor Ikastola, Indar Latina, Txingor, Mystic, Intxaur-Txiki, Txasiss, Odissey, Alegría de Alza, Eureka, Karmelo Txiki, Furius, Thamessis, Santa Barbara, Gurea, La Salle, Toxic, Mi Nuevo Potosí, Boveda, Trumoiak.

Otsailak 24, ostirala:

  • Goizean: MOMO JAINKOSAREN BISITAK zaharren egoitzetara eta ospitaletara.
  • 17:31: Mozorroak sortzeko tailerra Amarako haurtxokoan. (euskaraz)
  • 17:31: Mozorro lehiaketa eta festa Bidebietako haurtxokoan. (euskaraz)
  • 17:31: Inauteri-festa: mozorro lehiaketa eta merendola Intxaurrondoko haurtxokoan. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteriak ospatzen Martuteneko haurtxokoan. (euskaraz)
  • 18:01: Aurpegi-makillaje tailerra Amarako gaztelekuan. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-tailerra Aieteko gaztelekuan: sor ditzagun burusoilak!. (euskaraz)
  • 18:01: Mozorro-festa Bidebietako gaztelekuan: Estralurtarrak gara!. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-festa Egiako gaztelekuan. (euskaraz)
  • 18:01: Groseko gaztelekua apaintzen. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-maskara tailerra Intxaurrondoko gaztelekuan. (euskaraz)
  • 18:01: AMARA BERRIKO INAUTERIAK: “AMARA BERRITIK SAFARIA”.
    • Haurrentzako mozorro-lehiaketa Arcco merkatal gunearen aurrekaldean.
  • 18:31: MOMO JAINKOSARI LAGUNTZEN LONDRES HOTELETIK. Kalejira jendetsua The Joselontxo’s txarangarekin Londres Hoteletik.
    • Ibilbidea: Londres hotela, Kontxa Pasealekua, Ijentea, Boulevard, Elkano, Gipuzkoa pz.,Txurruka, Getaria, Bilbo pz., Alfonso VIII, Artzai Ona, Urdaneta (Koldo Mitxelena).
  • 18:31: LOS BEBES DE LA BULLA konpartsa hiriko kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Boulevard, Elkano, Gipuzkoa pz., Txurruka, Getaria, Bilbo pz., Prim (San Jose ikastetexea), Errege Katolikoak, Artzai Ona, San Martin, Loiola, San Martzial, Getaria, Txurruka, Gipuzkoa pz., Elkano, Boulevard, Narrika, Arraindegia, San Juan, San Bizente.
  • 19:01: KONPARTSEN AURKEZPENA Urdaneta kalean (Koldo Mitxelena).
    • Emanaldiko parte-hartze ordena: Aitor Ikastola, Lagun Artea, Boveda, Furius, Thamessis, Fama, Txasiss, Euforia, Trumoiak, Eclipse, Gurea, Santa Barbara, Mi Nuevo Potosí, Karmelo Txiki, Show Time, Mystic, La Salle, Odissey, Denok Taldea, Eureka, Toxic, Alegría de Alza, Intxaur-Txiki, Indar Latina, Txingor.
  • 20:01: LANPERNEN KONPARTSA Union Artesanaren eskutik.
    • Ibilbidea: Aldamar, Iñigo, Narrika, Abuztuaren 31, Nagusia, Fermin Kalbeton, Bretxa, San Juan, Arrandegi, Narrika, Boulevard, Nagusia, Portu, Konstituzio pl., Narrika, Iñigo, Aldamar, Euskal Herria.
  • 22:01: Thamessis konpartsaren emanaldia Bidebietako futbito zelaian.

Otsailak 25, larunbata:

  • 11:01: GOIZTIRIETARA. Inauterietako kalejira Los Pasai txarangarekin, Zuloaga plazatik Londres hoteleraino.
    • Ibilbidea: Zuloaga pl., Abuztuaren 31, Narrika, Fermin Kalbeton, Nagusia, Ijentea, Kontxa pasealekua, Londres hotela eta aurten zer pijama jantziko duzun?
  • 11:01: Aitor Ikastola eta Denok Taldea konpartsen desfilea Egiako kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Mandasko Dukea, Egia, Ametzagaña, Karmengo Andre Maria, Martin Santos pl.
  • 11:31-18:31: BRETXAN ITXOITEN DIZUGU!, aurpegi-margoketa, makillaje ikastaroa, kontzertuak
    • Antolatzaileak: La Bretxa eta En clave de Sol.
  • 11:31: GOIZTIRIAK MOMO JAINKOSARI. Agur koral herrikoia Kontxa pasealekuan (Londres hotela).
  • 12:01: GUZTIOK MOMO JAINKOSAREKIN UDALETXERA. Kalejira Los Pasai txarangarekin Kontxako pasealekuan barrena.
  • 12:01: DONOSTIAKO INAUTERIAK. Inude eta Artzainen konpartsa Antiguotarra Dantza Taldearen eskutik.
    • Ibilbidea: Alfonso XIII.aren pl. (merkatu zaharra), Matia, Benta Berriko pl., Maestro Guridi, Juan de Garai, Matia, Gaskuña pl., Erregezaintza, Arantzazuko Ama, frontoia.
  • 12:01: HERRI DANTZA KONPARTSA Parte Zaharra eta Boulevardean barrena.
    • Ibilbidea: Zuloaga pl., Abuztuak 31, Nagusia, Portu, Kostituzio pl., Narrika, Fermin Kalbeton, Bretxa eta Boulevard (15:00etan Kioskoan).
  • 12:01: TANGO DANTZARIAK KALEAN Boulevardeko kioskoan A.G.A.T.A. (Asociación Gipuzkoana de Amigos del Tango Argentino) elkartearen eskutik.
  • 12:01: 3TXULO txaranga Parte Zaharretik.
  • 12:16: BOTEREA MOMO JAINKOSAREN ESKUETARA PASATZEA Udaletxeko udalbatza-aretoan.
  • 16:31: Mozorro-lehiaketa eta jolas dinamikoak Antiguoko haurtxokoan. (euskaraz)
  • 16:31: Familiarekin jolasean: tailerrak eta inauteri-festak Aiete, Amara, Bidebieta, Egia, Gros, Intxaurrondo eta Martuteneko haurtxokoetan. (euskaraz)
  • 17:01: INAUTERIETAKO DESFILEA. Konpartsa eta karrozen lehiaketa.
    • Zirkuitua: Boulevard, Hernani, Askatasunaren hiribidea, Urbieta, Prim, Bergara, Idiakez, Gipuzkoa pl., Legazpi, Boulevard.
  • 17:46: LOS BEBES DE LA BULLA konpartsaren irteera.
    • Ibilbidea: Aldamar, Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Sarriegi pz., Narrika, Esterlines, San Jeronimo, Enbeltran, Nagusia, Ijentea, Nagusia, Abuztuaren 31, Narrika, Fermin Kalbeton, Aldamar, San Bizente.
  • 18:01: “PANPINEN MUNDU MAGIKOA” HAUR FESTA Antzoki Zaharrean.
    • Opariak zozketatuko dira parte-hartzaile guztien artean. Jaso zure gonbidapena Donostia Kultura festak unitatean (Konstituzio pl., 1-1go).
    • Derrigorrezkoa mozorroturik (laguntzaileak ere). (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-festa Aieteko haurtxokoan. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-festak Aiete, Amara, Gros, Intxaurrondo eta Martuteneko gaztelekuetan. (euskaraz)
  • 18:31: Inauteri-tailerrak Amara eta Martuteneko haurtxokoetan; eta mozorro-festa Egian. (euskaraz)
  • 19:01: Sukaldaritza-tailerra: inauterietako ibilbide gastronomiko berezia Antiguoko gaztelekuan. (euskaraz)
  • 19:01: Gaztelubideko fanfarrearen irteera.
    • Ibilbidea: Abuztuaren 31, Narrika, Konstituzio pl. (emanaldia), Arrandegi, Esterlines, Portu, Nagusia eta Gaztelubidera itzultzea.
  • 19:01: LES RODJES MACRÂLES DE LIEGE KONPARTSA (Liejako sorgin gorriak) Alde Zaharretik. Irteera Kursaaletik
  • 19:01: DONOSTIAKO INAUTERIETAKO ANTZINAKO KONPARTSAK:
    • 19:01: Lorezainen konpartsa Eskolaren eskutik.
      • Ibilbidea: Zuloaga pz., abuztuaren 31, Nagusia, Enbeltran, Sarriegi pz., Bretxa, Fermin kalbeton, San Jeronimo, Konstituzio pz.
    • 19:31: Lanpernen konpartsa Union Artesanaren eskutik.
      • Ibilbidea: Euskal Herria, Aldamar, Iñigo, Narrika, abuztuaren 31, San Jeronimo, Konstituzio pz..
    • 19:31: Amara Berri Ikastetxea danborrada.
      • Ibilbidea: Ramón Labaien pz. , pz. Okendo, Boulevard, San Juan, Fermin Calbetón, Narrika, 31 de agosto, San Jerónimo, pz. Constitución.
    • 20:01: Oilarren konpartsa Gaztediren eskutik.
      • Ibilbidea: Gipuzkoa plaza, Elkano, Boulevard, Narrika, Fermin Kalbeton, San Jeronimo, Konstituzio pz.
  • 19:31: 3TXULO txaranga Parte Zaharretik.
  • 20:01: INAUTERIAK PLAZARA! Konstituzio plazan. Hartu espazioa eta erakutsi zuen parodiak, dantzak Hartu txanda eta parte hartu!
  • 20:01-23:01: BOGA BOGA MARINELA! Estropadak Parte Zaharreko kaleetan Musikaz eta opariz beteta joango gara !!!
  • 20:01-23:01: FESTAN BLAI, GAZTEON GUNEA TXURRUREKIN! Bretxan.
  • Musika (Dj), fotomatoia, jolasak eta opariak.
  • 22:01-00:00: EZTEN GIRO, erromeria Boulevardeko kioskoan.
  • 22:01-00:00: THE JOSELONTXO’S txaranga eta LOS PASAI txaranga Parte Zaharretik.
  • 22:01-00:00: TAUPADA BATUKADA Parte Zaharreko kaleetatik.

Otsailak 26, igandea:

  • 09:01: INAUTERIETAKO DIANA Udalaren Txistulari Taldearen eskutik, oinezkoentzako kaleetan eta Parte Zaharrean barrena.
  • 10:01: ILAE konpartsaren desfilea Ibaetan barrena.
    • Ibilbidea: Aitor Zabaleta, Igara bidea, Karlos Santamaria pl., Xabier Lizardi, Balentegi, Orixe pasealekua, Errotaburu biribilgunea, L.L. Bonaparte pl.
  • 11:01: EUSKO-TTISH KONPARTSA.
    • Ibilbidea: Zuloaga plaza, San Juan, Bretxa, Boulevard (McDonal’s), Okendo, Okendo pz., Bengoetxea, Gipuzkoa pz., Andia, Alderdi Eder, kaia, Ijentea, Boulevard (Kioskoa).
  • 11:31: INAUTERIETAKO HAUR DESFILEA.
    • Emanaldiko parte-hartze ordena: Karmelo Txiki, Trumoiak, Eclipse, Denok Taldea, Fama, Mystic, Intxaur-Txiki, Aitor Ikastola, ILAE, Txasiss.
    • Ibilbidea: Boulevard, Hernani, Loiola.
  • 11:46: LORAZAINEN KONPARTSA Eskolaren eskutik.
    • Ibilbidea: Kursaal, Erregina Erregeordea, Boulevard, San Jeronimo, Konstituzio pl.
  • 12:01: LOS BEBES DE LA BULLA konpartsa hiriko kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Aldamar, Bretxa, Fermin Kalbeton, Nagusia, Portu, San Jeronimo, Fermin Kalbeton, Narrika, Konstituzio pz.
  • 12:01: OILARREN KONPARTSA Gaztediren eskutik.
    • Ibilbidea: Bretxa Merkataritza-gunea, Parte Zaharra.
  • 12:01: Lagun Artea konpartsaren desfilea Groseko kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Euskadi pl., Mirakruz, Secundino Esnaola, Segundo Izpizua, Txofre pl.
  • 12:01: Alegría de Alza, Gurea eta Santa Barbara konpartsen desfilea Altzako kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Harria parkea, Arriberri, Santa Barbara, Harria parkea.
  • 12:01: Indar Latina eta Toxic konpartsen desfilea Antiguo kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Simona Lajust, Jose Maria Sert pz. Oihernart, Julio Caro Baroja pz. eta buelta.
  • 12:01: “INTXIXU” EUSKAL INAUTERIA Gero Axular taldearen eskutik.
    • Ibilbidea: Konstituzio pl., San Jeronimo, Abuztuaren 31, Nagusia, Portua, Lastako nasa, Ijentea, Kontxa pasealekua, Alderdi Eder (Udaletxeko terraza).
  • 12:16: KONPARTSEN HAUR EMANALDIA Urdaneta kalean (Koldo Mitxelena).
    • Parte-hartzaileak Karmelo Txiki, Trumoiak, Eclipse, Denok Taldea, Fama, Mystic, Intxaur-Txiki, Aitor Ikastola, ILAE, Txasiss Ibilbidea: Boulevard, Hernani, Loiola
  • 12:31: LES RODJES MACRÂLES DE LIEGE KONPARTSA (Liejako sorgin gorriak) Erdialdeko kaleetan.
  • 13:31: OILARREN KONPARTSA Gaztediren eskutik Konstituzio plazan.
  • 13:46: LORAZAINEN KONPARTSA Eskolaren eskutik Konstituzio plazan.
  • 14:01: MOMO JAINKOSAK ETA LOS BEBES DE LA BULLA, LOREZAIN ETA OILARREN KONPARTSEK HAIEKIN DANTZATZERA GONBIDATZEN ZAITUZTE Konstituzio plazan.
  • 17:01: INAUTERIETAKO DESFILEA. Konpartsa eta karrozen lehiaketa.
    • Zirkuitua: Boulevard, Hernani, Askatasunaren hiribidea, Urbieta, Prim, Bergara, Idiakez, Gipuzkoa pl., Legazpi, Boulevard.
  • 18:31: LOS BEBES DE LA BULLA konpartsa hiriko kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: San Bizente, Narrika, Arraindegia, Konstituzio pz. San Jeronimo, Fermin Kalbeton, Nagusia, Enbeltran, San Jeronimo, Esterlines, Narrika, Fermin Kalbeton, San Juan, Arraindegia, San Juan, San Bizente.
  • 19:01: DEIADAR txaranga Parte Zaharreko kaleetatik.
  • 19:31: THE JOSELONTXO’S txaranga Parte Zaharreko kaleetatik.
  • 20:01: TAUPADA BATUKADA Parte Zaharreko kaleetatik.

Otsailak 27, astelehena:

  • Goizean: MOMO JAINKOSAREN BISITAK zaharren egoitzetara eta ospitaletara.
  • 19:31: SARDINAREN EHORZKETA. Inauteriei agur esateko segizio jendetsua: deabruak, alargunak eta beste hainbat pertsonaiak; eta Los Pasai eta Los Incansables txarangak eta Les Rodjes Macrâles de Liege (Liejako sorgin gorriak) konpartsaren laguntza berezia.
    • Ibilbidea: Bilbo pl., Getaria, Txurruka, Gipuzkoa pl., Elkano, Boulevard, Alderdi Eder.
  • 20:01: SARDINA ERRETZEA BAI, BAINA FESTARI AGURRIK EZ Alderdi Ederren.

Martxoak 4, larunbata:

  • 11:01: Intxaur-Txiki eta Txingor konpartsen desfilea Intxaurrondoko kaleetan barrena.
  • 21:31: KONPARTSEN AURKEZPENA Harria parkean.

Martxoak 5, igandea:

  • 11:01: ELTZE FESTA Altzan.
    • Emanaldiko parte-hartze ordena: Apyma Telleri, Activa Dance, Furius, Eureka, Thamessis, Txasiss, Fama, Eclipse, La Salle, Indar Latina, Show Time, Euforia, Txingor, Lagun Artea, Toxic, Odissey, Intxaur – Txiki, Aitor Ikastola, S.D. Gurea, Haumoreak, Arrieta, Santa Barbara, Konpartsa Gurea E., Trumoiak, Mystic
    • Ibilbidea: Lau Haizeta, Txapiene, Larratxo Pasealekua, Altza Pasealekua, Herrera Pasealekua, Arria Plaza

Martxoak 11, larunbata:

  • 17:01: KONPARTSEN DESFILEA Bidebietan.

 

Carnaval San Sebastián 2016

 

Ya está aquí el Carnaval…

Te dejo el programa de Carnavales para que no pierdas ripio:

Jueves, 23 de febrero:

  • 17:31: Talleres de carnaval en los haurtxokos de Amara (pintar caras), Bidebieta (disfrazando el haurtxoko), Gros (preparando el disfraz) e Intxaurrondo (decorando el haurtxoko). (euskara)
  • 18:01: Taller de carnaval en el haurtxoko de Martutene: “Preparando el carnaval”(euskara)
  • 18:01: Talleres de carnaval en los gaztelekus de Amara (decoración de carnaval) y Bidebieta (Decorando el gazteleku ¡Somos extraterrestres!) (euskara)
  • 19:01: LLEGADA DE LA DIOSA MOMO A LA CIUDAD, acompañados por la txaranga Los Pasai.
    • Recorrido: pl. Constitución, San Jerónimo, Fermín Calbetón, San Juan, Boulevard, Elkano, pl. Gipuzkoa, Txurruka, Getaria, San Marcial, Hotel de Londres.
  • 19:01: ZANPANTZAR de Zubieta por la Parte Vieja.
  • 19:01: DONOSTIA EUSKAL INAUTERIAZ BLAI! Por la Parte Vieja (20:01: actuación en la pz. Constitución).
    • Participan los grupos de baile: Eskola, Goizaldi y Trebeska.
  • 19:31: RECEPCION A LA DIOSA MOMO y entrega de llaves en el Hotel de Londres.
  • 21:01: PRESENTACIÓN DE COMPARSAS en el San Sebastián Arena 2016 – Ilunbe.
    • Orden de participación: Eclipse, Lagun Artea, Fama, ILAE, Euforia, Denok Taldea, Show Time, Aitor Ikastola, Indar Latina, Txingor, Mystic, Intxaur-Txiki, Txasiss, Odissey, Alegría de Alza, Eureka, Karmelo Txiki, Furius, Thamessis, Santa Barbara, Gurea, La Salle, Toxic, Mi Nuevo Potosí, Boveda, Trumoiak.

Viernes, 24 de febrero:

  • Por la mañana: VISITAS DE LA DIOSA MOMO a residencias de ancianos y centros hospitalarios.
  • 17:31: Taller de creación de disfraces en el haurtxoko de Amara. (euskara).
  • 17:31: Concurso de disfraces y fiesta en el haurtxoko de Bidebieta. (euskara).
  • 17:31: Fiesta de carnaval: concurso de disfraces y merendola en el haurtxoko de Intxaurrondo. (euskara).
  • 18:01: Celebrando el carnaval en el haurtxoko de Martutene. (euskara).
  • 18:01: Taller de maquillaje de caras en el gazteleku de Amara. (euskara).
  • 18:01: Taller de carnaval en el gazteleku de Aiete: ¡creemos calvas!. (euskara)
  • 18:01: Fiesta de disfraces en el gazteleku de Bidebieta.¡Somos extraterrestres!. (euskara)
  • 18:01: Fiesta de carnaval en el gazteleku de Egia. (euskara)
  • 18:01: Disfrazando el gazteleku de Gros. (euskara)
  • 18:01: Taller de máscaras de carnaval en el gazteleku de Intxaurrondo (euskara)
  • 18:01: CARNAVALES DE AMARA BERRI: “DE SAFARI POR AMARA BERRI”.
    • Concurso infantil de disfraces en la parte delantera del C.C. Arcco.
  • 18:31: ACOMPAÑANDO A LA DIOSA DESDE EL HOTEL DE LONDRES. Kalejira multitudinaria con la txaranga The Joselontxo’s desde el Hotel de Londres.
    • Recorrido: Hotel de Londres, Pº de La Concha, Ijentea, Boulevard, Elkano, pz. Gipuzkoa, Txurruka, Getaria, pz. Bilbao, Alfonso VIII, Buen Pastor, Urdaneta (Koldo Mitxelena).
  • 18:31: Salida de la comparsa LOS BEBES DE LA BULLA.
    • Recorrido: Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Boulevard, Elkano, pz. Gipuzkoa, Txurruka, Getaria, pz. Bilbao, Prim (colegio San José), Reyes Católicos, Buen Pastor, San Martin, Loiola, San Marcial, Getaria, Txurruka, pz. Gipuzkoa, Elkano, Boulevard, Narrika, Pescadería, San Juan, San Vicente.
  • 19:01: PRESENTACIÓN DE COMPARSAS en c/ Urdaneta (Koldo Mitxelena).
    • Orden de participación: Aitor Ikastola, Lagun Artea, Boveda, Furius, Thamessis, Fama, Txasiss, Euforia, Trumoiak, Eclipse, Gurea, Santa Barbara, Mi Nuevo Potosí, Karmelo Txiki, Show Time, Mystic, La Salle, Odissey, Denok Taldea, Eureka, Toxic, Alegría de Alza, Intxaur-Txiki, Indar Latina, Txingor.
  • 20:01: COMPARSA DE PERCEBES de la mano de la Unión Artesana.
    • Recorrido: Aldamar, Iñigo, Narrica, 31 de agosto, Mayor, Fermín Calbetón, Brecha, San Juan, Pescadería, Narrica, Boulevard, Mayor, Puerto, pl. Constitución, Narrica, Iñigo, Aldamar, Euskal Herria.
  • 22:01: Exhibición de la comparsa Thamessis en el campo de futbito.

Sábado, 25 de febrero:

  • 11:01: A LAS MAÑANITAS. Pasacalles-carnavalero con la txaranga Los Pasai desde la pl. Zuloaga hasta el Hotel de Londres.
    • Recorrido: pl. Zuloaga, 31 de Agosto, Narrica, Fermín Calbetón, Mayor, Ijentea, Pº de la Concha, Hotel de Londres ¿y este año que pijama vas a traer?
  • 11:01: Salida de las comparsas Aitor Ikastola y Denok Taldea por las calles de Egia.
    • Recorrido: Duque de Mandas, Egia, Ametzagaña, Virgen del Carmen, pl. Martín Santos.
  • 11:31-18:31: ¡TE ESPERAMOS EN LA BRETXA!, pintacaras, curso de maquillaje, conciertos
    • Organiza: La Bretxa y En clave de Sol.
  • 11:31: MAÑANITAS A LA DIOSA MOMO. Salutación coral popular, en el Pº de la Concha (Hotel de Londres).
  • 12:01: TODOS CON LA DIOSA MOMO AL AYUNTAMIENTO. Pasacalles con la txaranga Los Pasai por el Pº de la Concha.
  • 12:01: COMPARSA DE INUDE Y ARTZAINAK de la mano de Antiguotarra Dantza Taldea.
    • Recorrido: pl. Alfonso XIII (antiguo mercado), Matia, pl. Benta Berri, Maestro Guridi, Juan de Garai, Matia, pl. Gaskuña, Escolta Real, Nuestra Señora de Aránzazu, frontón.
  • 12:01: HERRI DANTZA KONPARTSA por Parte Vieja y Boulevard.
    • Recorrido: pl. Zuloaga, 31 de agosto, Mayor, Puerto, pl. de la Constitución, Narrica, Fermín Calbetón, Brecha y Boulevard (15:00 en el Quiosco)
  • 12:01: TANGUEROS EN LA CALLE en el quiosco del Boulevard de la mano de A.G.A.T.A (Asociación Gipuzkoana de Amigos del Tango Argentino).
  • 12:01: Txaranga 3TXULO por la Parte Vieja.
  • 12:16: TRASPASO DE PODERES A LA DIOSA en el Salón de Plenos del Ayuntamiento,
  • 16:31: Concurso de disfraces y juegos dinámicos en el haurtxoko de El Antiguo. (euskara)
  • 16:31: Jugando en familia: talleres y fiestas de carnaval en los haurtxokos de Aiete, Amara, Bidebieta, Egia, Gros, Intxaurrondo y Martutene. (euskara)
  • 17:01: DESFILE DE CARNAVAL. Concurso de comparsas y carrozas.
    • Circuito: Boulevard, Hernani, Avda. de la Libertad, Urbieta, Prim, Bergara, Idiaquez, pl. Gipuzkoa, Legazpi, Boulevard.
  • 17:46: Salida de la comparsa LOS BEBES DE LA BULLA.
    • Recorrido: Aldamar, Euskal Herria, Aldamar, Brecha, pz. Sarriegi, Narrika, Esterlines, San Jerónimo, Embeltran, Mayor, Ijentea, Mayor, 31 de agosto, Narrika, Fermín Calbetón, Aldamar, San Vicente.
  • 18:01: “PANPINEN MUNDU MAGIKOA” FIESTA INFANTIL en el teatro Principal.
    • Sorteo de regalos entre las niñas y niños participantes. Recoge tu invitación en DK Festak (pl. Constitución 1, 1º).
    • Disfraz obligatorio (incluso acompañantes) (euskara).
  • 18:01: Fiesta de carnaval en el haurtxoko de Aiete (euskara).
  • 18:01: Fiestas de disfraces en los gaztelekus de Aiete, Amara, Gros, Intxaurrondo y Martutene. (euskara)
  • 18:31: Talleres de carnaval en los haurtxokos de Amara y Martutene; y fiesta de disfraces en el de Egia. (euskara)
  • 19:01: Taller de cocina: ruta gastronómica especial de carnaval en el gazteleku de El Antiguo. (euskara)
  • 19:01: Salida de la Fanfare de Gaztelubide.
    • Recorrido: 31 de agosto, Narrica, pl. Constitución (actuación), Pescadería, Esterlines, Puerto, Mayor y regreso a Gaztelubide.
  • 19:01: COMPARSA LES RODJES MACRÂLES DE LIEGE (La brujas rojas de Lieja) por la Parte Vieja. Salida desde el Kursaal
  • 19:01: COMPARSAS HISTORICAS DEL CARNAVAL DONOSTIARRA:
    • 19:01: Comparsa de Jardineros de la mano de Eskola.
      • Recorrido: pz. Zuloaga, 31 de agosto, Mayor, Embeltran, pz. Sarriegi, Brecha, Fermin Calbetón, San Jerónimo, pz. Constitución.
    • 19:31: Comparsa de Percebes de la mano de la Unión Artesana.
      • Recorrido: Euskal Herria, Aldamar, Iñigo, Narrika, 31 de agosto, San Jerónimo, pz. Constitución.
    • 19:31: Tamborrada Amara Berri Ikastetxea.
      • Recorrido: pz. Ramón Labayen, pz. Okendo, Boulevard, San Juan, Fermin Calbetón, Narrika, 31 de agosto, San Jerónimo, pz. Constitución
    • 20:01: Comparsa de Gallos de la mano de Gaztedi.
      • Recorrido: pz. Gipuzkoa, Elkano, Boulevard, Narrika, Fermin Calbetón, San Jerónimo, pz. Constitución.
  • 19:31: Txaranga 3TXULO por la Parte Vieja.
  • 20:01: ¡LA CONSTI ES UN CARNAVAL! en la pl. Constitución. Ocupad el espacio y mostrarnos vuestras parodias, bailes ¡Cojed turno y participad!
  • 20:01-23:01: BOGA BOGA MARINELA! Regatas por las calles de la Parte Vieja. ¡Vamos cargados de música y regalos!
  • 20:01-23:01: ¡FESTAN BLAI, ESPACIO JOVEN CON TXURRU! en la Bretxa. Musica (Dj), fotomatón, juegos y regalos
  • 22:01-00:00: EZTEN GIRO, romería en el quiosco del Boulevard.
  • 22:01-00:00: Txarangas THE JOSELONTXO’S y LOS PASAI por la Parte Vieja.
  • 22:01-00:00: TAUPADA BATUKADA por la Parte Vieja.

Domingo, 26 de febrero:

  • 09:01: DIANA CARNAVALERA con la Banda Municipal de Txistularis por el eje peatonal y Parte Vieja.
  • 10:01: Desfile de la comparsa ILAE por Ibaeta.
    • Recorrido: Aitor Zabaleta, cm. de Igara, pl. Karlos Santamaría, Xabier Lizardi, Balentegi, ps. de Orixe, rotonda Errotaburu, pl. L.L.Bonaparte.
  • 11:31: EUSKO-TTISH KONPARTSA.
    • Recorrido: pz. Zuloaga, San Juan, Brecha, Boulevard (McDonal’s), Okendo, pz. Okendo, Bengoetxea, pz. Gipuzkoa, Andia, Alderdi Eder, puerto, Igentea, Boulevard (quiosco).
  • 11:31: DESFILE INFANTIL DE CARNAVAL.
    • Orden de participación: Karmelo Txiki, Trumoiak, Eclipse, Denok Taldea, Fama, Mystic, Intxaur-Txiki, Aitor Ikastola, ILAE, Txasiss.
    • Recorrido: Boulevard, Hernani, Loiola.
  • 11:46: COMPARSA DE JARDINEROS de la mano de Eskola.
    • Recorrido: Kursaal, Reina Regente, Boulevard, San Jerónimo, pz. Constitución.
  • 12:01: Salida de la comparsa LOS BEBES DE LA BULLA.
    • Recorrido: Aldamar, Brecha, Fermín Calbetón, Mayor, Puerto, San Jerónimo, Fermín Calbetón, Narrika, pz. Constitución.
  • 12:01: COMPARSA DE GALLOS de la mano de Gaztedi.
    • Recorrido: Brecha, Parte Vieja.
  • 12:01: Desfile de la comparsa Lagun Artea por las calles de Gros.
    • Recorrido: pl. Euskadi, Miracruz, Secundino Esnaola, Segundo Izpizua, pl. del Txofre.
  • 12:01: Desfile de las comparsas Alegría de Alza, Gurea y Santa Bárbara por las calles de Altza.
    • Recorrido: parque Harria, Arriberri, Santa Bárbara, parque Harria.
  • 12:01: Desfile de las comparsas Indar Latina y Toxic por las calles de El Antiguo.
    • Recorrido: Simona Lajust, pz. Jose María Sert, Oihenart, pz. Julio Caro Baroja y vuelta.
  • 12:01: “INTXIXU” CARNAVAL VASCO de la mano de Gero Axular.
    • Recorrido: pl. Constitución, San Jerónimo, 31 de Agosto, Mayor, Puerto, Portaletas, Muelle de la Lasta, Ijentea, Pº de la Concha, Alderdi Eder (terraza del ayuntamiento).
  • 12:16: ACTUACIÓN INFANTIL DE COMPARSAS c/ Urdaneta (Koldo Mitxelena).
    • Orden de participación: Karmelo Txiki, Trumoiak, Eclipse, Denok Taldea, Fama, Mystic, Intxaur-Txiki, Aitor Ikastola, ILAE, Txasiss.
  • 12:01: COMPARSA LES RODJES MACRÂLES DE LIEGE (La brujas rojas de Lieja) por el centro de la ciudad.
  • 13:31: COMPARSA DE GALLOS de la mano de Gaztedi en la pz. Constitución.
  • 13:46: COMPARSA DE JARDINEROS de la mano de Eskola en la pl. Constitución.
  • 14:01: LA DIOSA Y LAS COMPARSAS LOS BEBES DE LA BULLA, JARDINEROS Y GALLOS TE INVITAN A BAILAR CON ELLOS en la pl. Constitución.
  • 17:01: DESFILE DE CARNAVAL. Concurso de Comparsas y Carrozas.
    • Circuito: Boulevard, Hernani, avda. de la Libertad, Urbieta, Prim, Bergara, Idiakez, pl. Gipuzkoa, Legazpi, Boulevard.
  • 18:31: Salida de la comparsa LOS BEBES DE LA BULLA.
    • Recorrido: San Vicente, Narrika, Pescadería, pz. Constitución, San Jerónimo, Fermín Calbetón, Mayor, Embeltran, San Jerónimo, Esterlines, Narrika, Fermín Calbetón, San Juan, Pescadería, San Juan, San Vicente.
  • 19:01: Txaranga DEIADAR por las calles de la Parte Vieja.
  • 19:31: Txaranga THE JOSELONTXO’S por las calles de la Parte Vieja.
  • 20:01: TAUPADA BATUKADA por las calles de la Parte Vieja.

Lunes, 27 de febrero:

  • Por la mañana: VISITAS DE LA DIOSA a residencias de ancianos y centros hospitalarios.
  • 19:31: ENTIERRO DE LA SARDINA. Cortejo multitudinario de carnaval, con la participación diablos, viudas y viudos y otros personajes; y las txarangas Los Pasai, Los Incansables y la colaboración especial de la comparsa Les Rodjes Macrâles de Liege (La brujas rojas de Lieja).
    • Recorrido: pl. Bilbao, Getaria, Txurruka, pl. Gipuzkoa, Elkano, Boulevard, Alderdi Eder.
  • 20:01: QUEMAMOS LA SARDINA PERO SEGUIMOS DE FIESTA en Alderdi Eder.

Sábado, 4 de marzo:

  • 11:01: Desfile de las comparsas Intxaur-Txiki y Txingor por las calles de Intxaurrondo.
  • 21:31: PRESENTACION DE COMPARSAS en el parque Harria.

Domingo, 5 de marzo:

  • 11:01: FIESTA DE PIÑATA en Altza.
    • Orden de participación: Apyma Telleri, Activa Dance, Furius, Eureka, Thamessis, Txasiss, Fama, Eclipse, La Salle, Indar Latina, Show Time, Euforia, Txingor, Lagun Artea, Toxic, Odissey, Intxaur – Txiki, Aitor Ikastola, S.D. Gurea, Haumoreak, Arrieta, Santa Barbara, Konpartsa Gurea E., Trumoiak, Mystic
    • Recorrido: Lau Haizeta, Txapiene, Larratxo Pasealekua, Altza Pasealekua, Herrera Pasealekua, Arria Plaza

Sábado, 11 de marzo:

  • 17:01: DESFILE DE COMPARSAS en Bidebieta.

 

 

 

 

Informazio iturria: donostiakultura.com

 

Eta indarberritzeko… gogoratu…
Km.0-n itxaroten zaitugu!!! 🙂

Y para vitaminarse y mineralizarse…
¡¡¡Os esperamos en Km.0!!!

Donostiako Inauteriak 2016 Egitaraua Kmo Vegan Vegetarian Jatetxea Donostia
Ondo pasa! 🙂

Donostiako Iñauteriak 2016 Egitaraua | Carnaval de San Sebastián 2016 Programa

Donostiako Iñauteriak 2016

Bertan dauzkagu Inauteriak hona hemen aurtengo egitaraua:
Carnaval San Sebastián 2016 programa

Carnaval San Sebastián 2016 programa

 

Carnaval San Sebastián 2016

 

Ya está aquí el Carnaval…

Te dejo el programa de Carnavales para que no pierdas ripio:

 

Donostiako Iñauteriak 2016 Egitaraua

Donostiako Iñauteriak 2016 Egitaraua

 

Informazio iturria: donostiakultura.com

 

Eta indarberritzeko… ez ahaztu!!!

Km.0-n itxaroten zaitugu!!! 🙂

Y para vitaminarse y mineralizarse… ¡¡¡Os esperamos en Km.0!!!

Donostiako Inauteriak 2016 Egitaraua Kmo Vegan Vegetarian Jatetxea Donostia
Ondo pasa!

Footer background
Duque de Mandas, 49. Egia
">
info@veganvegetariankm0.com
943 56 17 51

Drop us a line

Yay! Message sent. Error! Please validate your fields.
Clear
© 2014 Vegan Vegetarian Km O Donostia | San Sebastián . All rights reserved. | | Diseño by Ne diseinuk