Google+
Restaurante vegano vegetarino en Donosti. Km.0

Duque de Mandas 35. Tlf 943 56 17 51   Contacto

Facebook Twitter

Donostiako Iñauteriak 2018 Egitaraua | Carnaval de San Sebastián 2018 Programa

Donostiako Iñauteriak 2018

2017ko Donostiako Inauteriak otsailaren 8tik, osteguna, otsailaren 12ra, astelehena ospatuko dira.

Hona hemen aurtengo egitaraua:

 

Eta indarberritzeko… gogoratu…
Km.0-n itxaroten zaitugu!!! 🙂

Y para vitaminarse y mineralizarse…
¡¡¡Os esperamos en Km.0!!!

Donostiako Inauteriak 2016 Egitaraua Kmo Vegan Vegetarian Jatetxea Donostia
Ondo pasa! 🙂

Porrontxo Jaiak 2017 egitaraua

Bertan dauzkagu auzoko festak… Porrontxo Jaiak!!!

Aurtengo jaien egitaraua:

 

Irailak 11, astelehena: Ajia arintzeko Ur-jolasak!

  • 16:00: Haurrentzako APAR FESTA, GOMING ETA PUZGARRIAK Navar Ekoizpenak-en eskutik Plaza Haundin. Donostia Kultura.
  • 17:00: TXIRRISTRA ERRALDOIA haurrentzat Plaza Haundiren ondoko aldapan.

Irailak 12, asteartea: Sudur Finen Eguna!

  • 17:00: Aldakoneako Egoitzako TRIKITILARIAK.
  • 17:00: Haurrentzako ARTE TAILERRA eta ERAKUSKETA Arratibel Estudioaren eskutik (pintzelak norberak ekarri). Plaza Haundin.
  • 18:00: TXOKOLATE JATEA Plaza Haundin.
  • 18:30: Haurrentzako TALO TAILERRA Plaza Haundin trikitilariek alaituta.
  • 19:00: “Mila pintxo mil a kolore “, Porrontxoetako IX. PINTXO LEHIAKETA eta dastaketa. Plaza Haundin.
  • 20:00: Prestatu gerriak! Joxeporen omenaldirako dantzaldi jendetsuarentzako mini entsegua, eta gero … Plaza Haundin.
  • 20:15: ERASO SEXISTEN AURKAKO ARGAZKI HERRIKOIA, Egian ere eraso sexistarik ez dugulako nahi! Plaza Haundin.

Irailak 13, asteazkena: Kultour Egian Barrena!

  • 17:00: Haur eta gazteentzako JOLASAK Plaza Haundin, trikitilariek alaituta.
  • 18:00: KOHETE TAILERRA Plaza Haundin, Ongi etorri taldearen eskutik.
  • 18:30: MASKARA TAILERRA El Estudio arte akademiaren eskutik Plaza Haundin.

Irailak 14, osteguna: Gora gu eta gutarraaak!

  • 17:00: BURUH AU NDI ETA ERRALDOIAK, Lagunak txarangak gidatuta.
  • 17:30: HAURREN JAITSIERA Porrontxo, Porrontxa eta Buruhaundiekin, Lagunak txarangak gidatuta. Karmengo Aman.
  • 18:00: Haurrentzako TXAPELA BURUAN ETA DANTZA MUNDUAN Eidabe-ren eskutik Plaza Haundin. Donostia Kultura .
  • 19:00: Gazteak eta ez hain gazteak… KARROZAK TUNEATZERA Txondorrapeko plazara (gasofazko motorra, turbo edo antzeko tramankuluak debekatuak daude).
  • 20:00: PREGOIA ETA TXUPINAZOA Aitor Ikastolaren eskutik, 50. urteurrenean, Txondorrapeko plazan.
  • 20:01: KOADRILEN JEITSIERA MUSIKATUA La Konga Txoronga-ren eskutik, azkena ipurdi gizena! Porrontxo eta Porrontxarekin batera noski!
  • 20:30: Lagunak TXARANGA auzoan zehar.
  • 22:00: KARAOKEA Plaza Berrin.
  • 22:00: MUSIKA EMANALDIA Plaza Haundin, Gozo Gozo taldearekin.
  • 22:30: Ohitura onak ez galtzeko Baldarrak TXARANGA auzoan zehar.

Irailak 15, ostirala: Haur, Gazte ta Beteranoen Eguna!

  • 08:00: DIANA dultzaineroekin auzoan zehar.
  • 11:30: HAURREN ENTZIERROA Tejeria kalean.
  • 12:00: HAMABITAKOA Plaza Haundin.
  • 12:00: 10 urte IKUSKIZUNA Tomaxenabenturak-en eskutik Plaza Haundin. Donostia Kultura.
  • 14:00: GAZTE HERRI BAZKARIA Plaza Berrin (karpan).
    • Tiketak Kata eta Koxkon salgai.
  • 17:00: BURUHANDI ETA ERRALDOIAK, Porrontxo eta Porrontxa eta KilkerBand txaranga auzoan zehar.
  • 17:00: AMONAREN BELARRIAK ENTZUNDAKO KONTU TXIKI ETA HANDIAK Kontukantoien eskutik, Tabakalerako 4. solairuan.
  • 17:00: GAZTE JOKUAK auzoan zehar.
  • 18:00: Antxeta-TtanTtakunen eskutik HAUR JOLASAK Plaza Haundin.
  • 19:30: Intxaurrondokoei ONGI ETORRIA, aurten Poiloen! Elektrotxarangak alaituta.
  • 20:00: AFARI -MERIENDA haurrentzat Plaza Haundin (pilotalekuaren ondoan).
    • Txartelak Arkatza liburu-dendan.
  • 20:30: DANTZALDI SORPRESA haurrentzat Egihaurgunea-ren eskutik Plaza Haundin (pilotalekuaren ondoan).
  • 20:30: EGIAKO I. MENDI BIZIKLETA LASTERKETA URBANOA.
    • Irteera eta helmuga Tabakaleran.
    • Gipuzkoako Mendi Bizikleta Elkartearen eskutik.
  • 21:00: BETERANOEN AFARIA Tejerian.
  • 21:00: KONTZERTUA Cactus Tabernan, Lasombradelflaco.
  • 21:30: ZEZEN SUZKOA Tejeria kalean Ostotsatik behera.
  • 21:30: EUSKAL KANTAK Iñaki Revuelta, Jesus Etxebeste eta Maite Alonsoren eskutik Fausto tabernan.
  • 22:00: GAUEKO KONTZERTUAK: Kalera + Drumcopters + Righteous Way Sound.
  • 22:30: Mr Javitin RAP Fausto tabernan.
  • 22:30: DANTZALDIA Plaza Haundin: Ezten Giro + Zezenaren Taldea.
    • Iparraldetik datorren Folk Balkanikodun enbata musikatua, ez huts egin, latza izango da eta.
  • 23:00: GUATEKEA Tejeria Kalean.

Irailak 16, larunbata: Elkartasun eguna.

  • 08:00: Lagunak TXARANGA auzoan zehar.
  • 11:00: MUNDUKO JOLASAK Jokulandia-ren eskutik Gladys Enean eta ondoren TXOKOLATE JATEA.
  • 11:00: PIZZAK EGITEKO TAILERRA haurrentzat Taba-Arizmendi pizzaetxearen eskutik Tabakaleran (Turnoak egongo dira, Arkatza liburu-dendan apuntatu!).
  • 11:00: JOTAK Plaza Haundin. Nafarroatik zuzenean Voces Riveras. Gora la Nabarra maritimaaa!
  • 12:30: DANTZA KALE POTE Kuadrila beteranoen eskutik auzoan zehar.
  • 14:30: DENAK ETXERA BAZKARI HERRIKOIA Plaza Haundin.
  • 17:00: La Jodedera Plaza Haundin.
  • 17:00: BURUHANDI ETA ERRALDOIAK Kaña2kaña trikitilariek alaituta.
  • 17:00: MUS TXAPELKETA Agreda Tabernan.
  • 17:00: ESKUBALOI TXAPELKETA kiroldegian Egia Eskubaloiaren eskutik.
  • 17:00: PATINETE/SKATE RAMPAK Maria Reina Ikastolan, Gaztelekuaren eskutik.
  • 17:05: Haurtxokoaren eskutik TALLER EZBERDINAK Gladys-Enean.
  • 17:45: JOXEPORI DANTZALDI MASIBO IREKIA, anima zaitezte! Plaza Haundin.
  • 18:00: “MY GOT” TXAPELKETA Maria Reinan, Gaztelekuaren eskutik.
  • 18:00: GAZTE BRINDISA karpan.
  • 18:00: Kuadrilen arteko BERTSO-GINKANA-POTEOA.
  • 18:00: ZUMBA IKASTAROA Maria Reinan, Gaztelekuaren eskutik.
  • 18:30: Haur eta gazteentzako BIZIKLETA GINKANA Tabakaleran Gipuzkoako Mendi Bizikleta Elkartearen eskutik. Ekarri txirrinda eta kaskoa.
  • 18:30: Musika Eskolako TRIKITILARIEN EMANALDIA Plaza Gorrin.
  • 18:30: PALA FINALAK frontoian trikitilariek alaituta.
  • 19:00: HAZIAK LANDATU EKIMENA Maria Reinan, Gaztelekuaren eskutik.
  • 20:00: Trebeska Dantza Taldearen eskutik EMANALDIA Plaza Haundin.
  • 20:00: KONTZERTUAK Cactus tabernan: Artitris + Holy Nuns.
  • 20:00: Porrontxo Jaietako XX. HERRI KROSA.
  • 21:00: ZEZEN SUZKOA Tejeria kalean, Ostotsatik behera.
  • 21:00: EL HOMBRE ORKESTA Ametzagainako 60 zenbakian.
  • 21:30: KOADRILEN AFARIA Tejeria kalean.
  • 22:00: Iraunkorrak TXARANGA auzoan zehar.
  • 22:00: MUSIKA EMANALDIA Laiotz taldearekin Plaza Haundin.
  • 22:00: Odolaren mintzoa taldearekin REGGAE-SKA GAUA Plaza Berrin.
  • 23:00: DJ Telmo Trenor Agreda tabernan.
  • 23:00: 80 . HAMARKADAKO FESTA Fausto tabernan.
  • 00:30: KALEJIRA Porrontxo, Porrontxa eta zanpanzarrekin.
  • 01:00: ROCK KAM BROOM auzoan zehar. Rock bertsio ibiltariak.
  • 01:00: Plaza Berriko KONTZERTUAK. La Basuren eskutik RAP gaua.
    • Eta gero… DJ Keko-k gaua astinduko du bere musikarekin.
  • 01:00: Baldarrak TXARANGA auzoan zehar.

Irailak 17, igandea. Euskal Jaia:

  • 07:00: TXARANGA HERRIKOIA KilkerBand-ekin batera gaupaseroen martxa!
  • 08:00: GOSARIA Plaza Haundin.
    • Menua: OILASKO ERREA.
  • 11:00: Egia Alai taldearen KALEJIRA auzoan zehar.
  • 11:00: PILOTA FINALAK frontoian trikitilariek alaituta.
  • 12:00: SAGARDO DASTAKETA trikitilariek alaituta Plaza Haundin.
  • 14:30: BAZKARI HERRIKOIA Plaza Haundin Donosti-gain, Ur-zaleak eta Arrano elkarteek antolatuta.
  • 17:00: HERRI KIROLAK GURE ESKU Plaza Haundin.
  • 17:30: KONTZERTUAK Plaza Berrin: Liher + Txemak.
  • 19:00: SARDINA JATEA Plaza Haundin Txaro arraintegiaren eskutik.
  • 19:00: ERROMERIA Iratzar taldearekin, Plaza Haundin.
  • 20:00: KilkerBand TXARANGA auzoan zehar.
  • 21:00: KALEJIRA auzoan zehar Porrontxo eta Porrontxarekin KirkerBand txarangak alaituta.
  • 22:00: AZKEN TRAKA The Last One.
  • 00:00: GUIAR DE GUORLD, Ostotsa tabernan.

 

 

Porrontxo Jaiak 2015

Gozatu, errespetatu eta ondo pasa Porrontxo Jaietan!

eta indarberritzeko….

Km.0-n… itxaroten zaitugu!!!

Hilak pizteko moduko mokauak

Jaietan ere… Zatoz gure etxera!!!

 

Gora Porrontxo Jaiak! 🙂

 

 

Aste Nagusia & Aste Nagusi Pirata 2017

Bertan daukagu Donostiako Aste Nagusia, aurten Abuztuak 12tik 19-ra izango da.

Hona hemen festen egitaraua:

 

Aste Nagusian, egun osoan zehar

EUSKAL HERRIKO NEKAZAL PRODUKTUEN VI. AZOKA BEREZIA
Loiola kalean.

ESKULANGINTZA AZOKA
Vinuesa plazan.

ZURRIOLA STREET FOOD: food trucs, musika….
Kursaaleko terrazetan.

 

Kontzertuak Aste Nagusia 2017 | Conciertos Semana Grande 2017 | Sagüés

– Abuztuak 12 de agosto, larunbata/sábado: LA OREJA DE VAN GOGH
– Abuztuak 13 de agosto, Igandea/domingo: LEGEND BOB MARLEY
– Abuztuak 14 de agosto, Astelehena/lunes: MORAT
– Abuztuak 15 de agosto, Asteartea/martes: LOS MANOLOS
– Abuztuak 16 de agosto, Asteazkena/miércoles: GOZATEGI
– Abuztuak 17 de agosto, Osteguan/jueves: LOS SECRETOS
– Abuztuak 18 de agosto, Ostirala/viernes: RULO Y LA CONTRABANDA
– Abuztuak 19 de agosto, Larunbata/sábado: CHENOA

 

Su artifizialak | 54 CONCURSO INTERNACIONAL DE FUEGOS ARTIFICIALES| Kontxako badian | 22:45

– Abuztuak 12 de agosto, larunbata/sábado: Pirotecnia ACCITANA MARIA ANGUSTIAS S.L. (Granada)
– Abuztuak 13 de agosto, Igandea/domingo: HERMANOS CABALLER PIROTÉCNICOS S.L. (Castelló).
– Abuztuak 14 de agosto, Astelehena/lunes: PIROTECNIA DEL MEDITERRÁNEO (Valencia)
– Abuztuak 15 de agosto, Asteartea/martes: Pirotecnia POLEGGI (Italia)
– Abuztuak 16 de agosto, Asteazkena/miércoles: PIROTECNIA PEÑARROJA S.L. (Castelló)
– Abuztuak 17 de agosto, Osteguan/jueves: LIUYANG NEWYEAR FIREWORKS (China)
– Abuztuak 18 de agosto, Ostirala/viernes: Pirotecnia LÓPEZ S.L. (A Coruña)
– Abuztuak 19 de agosto, Larunbata/sábado: ESPECTÁCULO PIROMUSICAL DE CLAUSURA de mano de PIROTECNIA RICASA (Valencia)

 

Informazio guztia: astenagusia.donostiakultura.eus

 

Aste Nagusi Pirata 2017

Aste Nagusi Pirata 2017

Programazio osoa egunez egun: http://www.donostiakopiratak.eus/

 

PROGRAMA:

12 de agosto, sábado:

  • 16:00: Intxaurrondo kaletik, Martxa periferikoa.
  • 16:30: Txofre plaza, Kainoikada.
  • 17:30: Urgulletik hasita, Kalejira.
  • 19:00: Kaia, Ezkila eta Mattiri ongietorria.
  • 19:30: La Flamenka, Txupinazoa.
  • 20:30: Lasta, Raitx.
  • 21:00: Trinia, Cenas musicadas.
  • 23:05: La Flamenka, 3gabe2.
  • 23:30: Trinia, Rukula.
  • 23:55: Lasta, E.H.D.L.M.

13 de agosto, domingo:

  • 11:00: La Flamenka, Erromeria.
  • 11:00: Kixkurra tabernatik, Hamaiketakoa eta erromeria.
  • 11:30: El Matxo, Urgulleko konkista.
  • 12:00: Bernat Etxepare plaza, Estankea abordatu.
  • 12:00: La Flamenka, Argazki Rallya.
  • 13:00: El Matxo, Comida.
  • 14:00: El Matxo, Dantzaldia.
  • 14:00: Bernat Etxepare plaza, Bazkaria eta kantaldia.
  • 16:00: El Matxo, Altxorraren bila.
  • 17:00: Bernat Etxepare plaza, Jolasak.
  • 17:00: La Flamenka, Trivial feminista.
  • 17:00: Trinia, Mus txapelketa.
  • 18:30: Bernat Etxepare plaza, Estankea abordatzea.
  • 19:30: La Flamenka, Desafioa.
  • 20:00: Guardetxea, Erradikalak gara.
  • 20:30: Lasta, Lumi.
  • 21:00: Trinia, Cenas musicadas
  • 23:05: La Flamenka, Koban + Iseo & Dodosound with the Mousehunters + DJ P3z.
  • 23:30: Lasta, Alvva + Manci.
  • 23:30: Trinia, Gu geu.

14 de agosto, lunes:

  • 08:00: Kaiarriba, Baltsen muntaketa hasiera.
  • 14:00: Zuloaga plaza, Comida.
  • 17:00: Kaiarriba, Abordatzera!
  • 17:30: Trinia, Serrulla.
  • 18:00: Kontxako pasealekutik, Txaranga/kalejira.
  • 20:00: La Flamenka, Huntza.
  • 20:30: Lasta, Urban 13.
  • 21:00: Trinia, Cenas musicadas
  • 23:05: La Flamenka, Esne Beltza.
  • 23:30: Trinia, Mikel Karton.
  • 23:55: Lasta, Flaca.

15 de agosto, martes:

  • 10:00: Zurriola, Albardatzera!
  • 11:00: Lasta, Bigarren eskuko azoka.
  • 13:30: La Flamenka, Bazkari kultura anitza.
  • 14:00: Txofre plaza, Comida.a.
  • 16:30: Txofre plaza, Bingoa eta jolasak.
  • 16:30: La Flamenka, Gazte olinpiadak.
  • 16:30: Intxaurrondo kaletik, KaleFestara martxa..
  • 17:00: Lasta, Giza futbolina.
  • 17:00: Bernat Etxepare plaza, Jolasak.
  • 18:00: La Flamenka, KaleFesta.n!
  • 20:30: Lasta, Asier Beramendi.
  • 21:00: Trinia, Cenas musicadas
  • 22:30: Guardetxea, Ubarroi gaua.
  • 23:05: La Flamenka, Lágrimas de Sangre + Bad Sound System eta lagunak.
  • 23:30: Trinia, Trigger.
  • 23:55: Lasta, Orphidal.

16 de agosto, miércoles:

  • 10:00: Trinia, Hockey tailerra.
  • 11:00: Ospitala, Ospitalera bisita.
  • 12:30: La Flamenka, Gaiteroekin kalejira..
  • 16:00: La Flamenka, Jolasak..
  • 17:00: Urgull, Parkour.a.
  • 19:00: Lasta, Apirileko feriya ta ole!
  • 19:00: La Flamenka, Txaranga eta Eskandalizatu!
  • 19:00: Lasta, Sonakay.
  • 21:00: Trinia, Cenas musicadas
  • 22:00: Guardetxea, Sardiñerria.
  • 23:00: Trinia, Bertso musikatuak.
  • 23:05: La Flamenka, Las Tea Party Woman Powah.
  • 23:30: Lasta, DJ Keko + DJ Pari.
  • 23:30: Trinia, Tajon Prieto y los Kuajalotes.

17 de agosto, jueves:

  • 11:00: La Flamenka, Oka erraldoia.
  • 12:00: La Flamenka, Vermuta gurdi mugikorrean.
  • 12:00: La Flamenka, Kantujira.
  • 13:00: Lasta, Bazkaria eta erakusketa.
  • 13:30: La Flamenka, Comida.
  • 14:30: Trinia, Comida.
  • 15:00: La Flamenka, Ipuin kontakizunak + kontzertua.
  • 16:00: Lasta, Euskaraokea.!
  • 17:00: Kaiarriba, Abordatze Txikia.
  • 17:00: La Flamenka, Bizifesta.
  • 17:30: Trinia, Bertso saio musikatua.
  • 18:00: La Flamenka, Muxikoak..
  • 18:00: Lasta, Maskarrada.
  • 19:00: Lasta, Txapelketa mojitEroa.
  • 19:00: La Flamenka, Trivial erraldoia.
  • 19:30: Trinia, Physis versus Nomos.
  • 20:00: Lasta, MojitEro jaia.!
  • 20:00: Lasta, Ni yuta ni tuya + Pintxe Pendejak.
  • 21:00: Trinia, Cenas musicadas
  • 22:30: Letaman gaztetxea, Cena y conciertos.
  • 23:05: La Flamenka, Ze esatek! + Juantxo Skalari.
  • 23:30: Lasta, Atodamadre + A. Gaultier.
  • 23:30: Trinia, The Burns.

18 de agosto, viernes:

  • 13:00: La Flamenka, Mozorro bazkaria + mikro irekia.
  • 18:00: Guardetxea, Desheterosexualizazio tailerra.!
  • 18:00: Lasta, Playback lehiaketa.
  • 19:00: La Flamenka, Beste Bi DJ ibiltaria.
  • 20:00: La Flamenka, Tamborrada.
  • 20:00: La Flamenka, Enkartelada, vals-a eta reenkartelada.
  • 21:00: Guardetxea, Cena erótica.
  • 21:00: Trinia, Cenas musicadas
  • 22:00: Trinia, Verbena.
  • 23:05: La Flamenka, Pelax + El Drogas.
  • 23:30: Lasta, Frances Be + DJ Magnolia.
  • 23:30: Trinia, DJ Dultze Meneo.

19 de agosto, sábado:

  • 11:00: La Flamenka, Bizikrossa.
  • 12:00: La Flamenka, Txabolo montaketa.
  • 14:00: La Flamenka, Comida.
  • 16:30: La Flamenka, Enkantea.
  • 18:00: Lasta, Mexikortxo Band.
  • 19:30: Guardetxea, Sesión de cine
  • 21:00: Trinia, Cenas musicadas
  • 23:05: La Flamenka, Tximeleta.
  • 23:05: Trinia, Letxuga Fresk.
  • 23:55: Lasta, Telmo Trenor .
  • 23:55: Trinia, La Jodedera.

20 de agosto, domingo:

  • 14:00: Letaman gaztetxea, Comida.
  • 14:00: Marruma elkartea, Comida.
  • 17:00: Bulea, Irrikitaldia.

 

 

 

La Flamenkako kontzertuak – Aste Nagusi Pirata 2017

 

Donostiako Piratak 2017 Triniko Egitaraua

 

 

Aste Nagusi Pirata 2016

Ondo pasa!!! 🙂

 

Las recetas de Km.0: Ratatouille

Ratatouille

• Ingredientes:

• 2 cebollas
• 1 pimiento rojo
• 2 pimientos verdes
• 300 grs. de calabacín
• 300 grs. de berenjenas
• 2 dientes de ajo
• 250 grs. de tomates
• tomillo, romero, perejil
• sal, aceite

 

• Elaboración:

Limpiar y cortar en trozos medianos las berenjenas y el calabacín.
Despepitar y cortar en dados de tamaño regular los pimientos.
Pelar los tomates, partir en cuatro partes y quitar las pepitas.
Rehogar o dorar ligeramente las dos cebollas y los ajos aplastados en un poco de aceite de oliva.
Agregar las verduras preparadas y rehogar. Salpimentar y añadir agua o fondo de verduras.
Mezclar removiendo unas hojas de tomillo y romero.
Cocer la verdura a fuego lento en una olla cerrada.
Espolvorear una cucharada de perejil y servir.

 

ON egin!!! 🙂

Las recetas de Km.0: Crema de veloute de champiñones

CREMA VELOUTE DE CHAMPIÑONES

Ingredientes:

  • 100 gr de aceite de girasol
  • 120 gr de harina
  • 3 l de caldo de verduras
  • 1 kg de champiñones
  • 1 dl de leche de soja o coco

Preparación:

Rehogamos los champiñones limpios con el aceite.

Una vez rehogados, añadimos la harina y dejamos cocer unos minutos sin que coja color.

Añadimos el fondo de verduras y lo removemos, dejándolo hervir unos 15 minutos.

Trituramos y pasamos.

Sazonamos, añadimos la leche de soja o coco y hervimos otra vez.

 

ON egin!!! 🙂

 

Las recetas de km.0: Cómo preparar y cocinar con algas by GASTRONOMÍA VEGANA

Cómo preparar y cocinar con algas
by GASTRONOMÍA VEGANA

 

Cocinar con algas de la mano de GastronomiaVegana.org

Fuente de la imagen Gastronomia Vegana Cómo preparar y cocinar algas – GastronomiaVegana.org

Tutorial elaborado por Gastronomia Vegana, toda la información: http://www.gastronomiavegana.org/

 

 

ON egin!!! 🙂

 

Las recetas de km.0: Quesos veganos

Queso vegano by Km0

Ver aquí la receta en vídeo del queso vegano by km0 

 

 

Queso vegano by Danza de Fogones

 

INGREDIENTES:

  • 2 tazas de patata (360 gramos)
  • 1 taza de zanahoria (135 gramos)
  • ⅓ taza de aceite de oliva (70 gramos)
  • ½ taza de agua (125 mililitros)
  • 1 cucharadita de sal
  • 1 cucharada de zumo de limón
  • ½ taza de levadura de cerveza (35 gramos)
  • ½ cucharadita de ajo en polvo
  • ½ cucharadita de cebolla en polvo
  • 1 guindilla cayena (opcional)

 

 

ELABORACIÓN:

En una olla con agua hirviendo y añadimos nuestras verduras troceadas y las cocemos unos 20 minutos o hasta que estén tiernas.
Echamos las verduras en una batidora o robot de cocina junto con el resto de ingredientes y batimos hasta obtener una textura cremosa y sin grumos.

 

Fuente de la receta y de la imagen: danzadefogones.com

 

Queso vegano tempeh de delantal de alces

INGREDIENTES:

  • 50 gr. de anacardos crudos
  • 100 gr. de tempeh
  • 50 ml. de agua
  • 2 c.s. de miso blanco
  • 2 c.c. de zumo de limón
  • 1 c.c. de ajo en polvo

 

 

 

ELABORACIÓN:

Ponemos los anacardos en remojo durante 30 minutos.

Escurrimos los anacardos y los trituramos con el resto de ingredientes hasta que nos quede una pasta homogénea.

En un plano ponemos una hoja de papel de horno y encima colocamos un aro de metal de 8 cm de diámetro. Rellenamos el aro con la pasta del queso.

Horneamos 25 minutos a 180º.

Dejamos enfriar y desmoldamos. Para desmoldarlo podemos pasar la hoja de un cuchillo por el borde, o bien podemos presionar un poco el molde para despegarlo del queso, seguidamente sujetamos el queso suavemente y desplazamos el aro hacia arriba hasta retirarlo por completo.

Fuente de la receta y de la imagen: delantaldealces.com

 

Queso feta vegano de danza de fogones

INGREDIENTES:

  • 275 g de tofu (9.7 onzas)
  • ¼ taza de zumo de limón (60 ml)
  • ½ taza de agua (125 ml)
  • ½ taza de vinagre de manzana (125 ml)
  • 1 cucharada de orégano

 

 

Receta ilustrada del queso cremoso vegetal by howtovegan

Ver aquí la receta ilustrada del queso cremoso vegetal

 

 

ELABORACIÓN:

Prensa el tofu. Si no sabes cómo se hace, lee el segundo párrafo de este post.

Corta el tofu en dados.

Prepara el marinado añadiendo zumo de limón, agua, vinagre y orégano. Mézclalo bien y echa los dados de tofu. Te recomiendo que utilices un envase con tapa.

Mete el tofu en la nevera o heladera y deja que se marine durante al menos 2 horas, aunque lo ideal es que esté al menos 2 ó 3 días para que tenga más sabor.

Saca el tofu de la nevera o heladera, cuélalo y úsalo como quieras.

 

Fuente de la receta y de la imagen: danzadefogones.com

 

Queso cheddar vegano by vegrecetas

Consultar aquí la receta vegana del queso cheddar

 

Queso parmesano vegano de Danza de fogones

INGREDIENTES:

  • 1 taza de anacardos sin sal (150 gramos)
  • 4 cucharadas de levadura de cerveza o levadura nutricional
  • 1 cucharadita de sal marina fina
  • 1 cucharadita de ajo en polvo

 

 

ELABORACIÓN:

Pon todos los ingredientes en una batidora o robot de cocina y tritúralos hasta que estén hechos polvo.

 

Fuente de la receta y de la imagen: danzadefogones.com

 

ON egin!!! 🙂

 

Donostiako Iñauteriak 2017 Egitaraua | Carnaval de San Sebastián 2017 Programa

Donostiako Iñauteriak 2017

2017ko Donostiako Inauteriak otsailaren 23tik, osteguna, otsailaren 27ra, astelehena ospatuko dira.

Hona hemen aurtengo egitaraua:

Donostiako Inauteriak 2017 egitaraua

Otsailak 23, osteguna:

  • 17:31: Inauteri-tailerrak Amara (aurpegi margoketa), Bidebieta (haurtxokoa mozorratzen), Gros (mozorroa prestatzen), eta Intxaurrondoko (haurtxokoa apaintzen) haurtxokoetan. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-tailerra Martuteneko haurtxokoan: “Inauteria prestatzen”. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-tailerrak Amara (inauterietako apainketa) eta Bidebietako (gaztelekua apaintzen: Estralurtarrak gara!) gaztelekuetan. (euskaraz)
  • 19:01: MOMO JAINKOSAREN ETORRERA HIRIRA.
    • Ibilbidea: Konstituzio pl., San Jeronimo, Fermin Kalbeton, San Juan, Boulevard, Elkano, Gipuzkoa pl., Txurruka, Getaria, San Martzial, Londres Hotela, Los Pasai txarangak lagundurik.
  • 19:01: Zubietako ZANPANTZARRAK Parte Zaharretik.
  • 19:01: DONOSTIA EUSKAL INAUTERIAZ BLAI! Parte Zaharrean barrena (20:01etan: emanaldia Konstituzio plazan)
    • Parte hartuko duten dantza taldeak: Eskola, Goizaldi eta Trebeska.
  • 19:31: MOMO JAINKOSARI HARRERA eta giltzak emango zaizkio Londres hotelean.
  • 21:01: KONPARTSEN AURKEZPENA Donostia Arena 2016 – Ilunben.
    • Emanaldiko parte-hartze ordena: Eclipse, Lagun Artea, Fama, ILAE, Euforia, Denok Taldea, Show Time, Aitor Ikastola, Indar Latina, Txingor, Mystic, Intxaur-Txiki, Txasiss, Odissey, Alegría de Alza, Eureka, Karmelo Txiki, Furius, Thamessis, Santa Barbara, Gurea, La Salle, Toxic, Mi Nuevo Potosí, Boveda, Trumoiak.

Otsailak 24, ostirala:

  • Goizean: MOMO JAINKOSAREN BISITAK zaharren egoitzetara eta ospitaletara.
  • 17:31: Mozorroak sortzeko tailerra Amarako haurtxokoan. (euskaraz)
  • 17:31: Mozorro lehiaketa eta festa Bidebietako haurtxokoan. (euskaraz)
  • 17:31: Inauteri-festa: mozorro lehiaketa eta merendola Intxaurrondoko haurtxokoan. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteriak ospatzen Martuteneko haurtxokoan. (euskaraz)
  • 18:01: Aurpegi-makillaje tailerra Amarako gaztelekuan. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-tailerra Aieteko gaztelekuan: sor ditzagun burusoilak!. (euskaraz)
  • 18:01: Mozorro-festa Bidebietako gaztelekuan: Estralurtarrak gara!. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-festa Egiako gaztelekuan. (euskaraz)
  • 18:01: Groseko gaztelekua apaintzen. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-maskara tailerra Intxaurrondoko gaztelekuan. (euskaraz)
  • 18:01: AMARA BERRIKO INAUTERIAK: “AMARA BERRITIK SAFARIA”.
    • Haurrentzako mozorro-lehiaketa Arcco merkatal gunearen aurrekaldean.
  • 18:31: MOMO JAINKOSARI LAGUNTZEN LONDRES HOTELETIK. Kalejira jendetsua The Joselontxo’s txarangarekin Londres Hoteletik.
    • Ibilbidea: Londres hotela, Kontxa Pasealekua, Ijentea, Boulevard, Elkano, Gipuzkoa pz.,Txurruka, Getaria, Bilbo pz., Alfonso VIII, Artzai Ona, Urdaneta (Koldo Mitxelena).
  • 18:31: LOS BEBES DE LA BULLA konpartsa hiriko kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Boulevard, Elkano, Gipuzkoa pz., Txurruka, Getaria, Bilbo pz., Prim (San Jose ikastetexea), Errege Katolikoak, Artzai Ona, San Martin, Loiola, San Martzial, Getaria, Txurruka, Gipuzkoa pz., Elkano, Boulevard, Narrika, Arraindegia, San Juan, San Bizente.
  • 19:01: KONPARTSEN AURKEZPENA Urdaneta kalean (Koldo Mitxelena).
    • Emanaldiko parte-hartze ordena: Aitor Ikastola, Lagun Artea, Boveda, Furius, Thamessis, Fama, Txasiss, Euforia, Trumoiak, Eclipse, Gurea, Santa Barbara, Mi Nuevo Potosí, Karmelo Txiki, Show Time, Mystic, La Salle, Odissey, Denok Taldea, Eureka, Toxic, Alegría de Alza, Intxaur-Txiki, Indar Latina, Txingor.
  • 20:01: LANPERNEN KONPARTSA Union Artesanaren eskutik.
    • Ibilbidea: Aldamar, Iñigo, Narrika, Abuztuaren 31, Nagusia, Fermin Kalbeton, Bretxa, San Juan, Arrandegi, Narrika, Boulevard, Nagusia, Portu, Konstituzio pl., Narrika, Iñigo, Aldamar, Euskal Herria.
  • 22:01: Thamessis konpartsaren emanaldia Bidebietako futbito zelaian.

Otsailak 25, larunbata:

  • 11:01: GOIZTIRIETARA. Inauterietako kalejira Los Pasai txarangarekin, Zuloaga plazatik Londres hoteleraino.
    • Ibilbidea: Zuloaga pl., Abuztuaren 31, Narrika, Fermin Kalbeton, Nagusia, Ijentea, Kontxa pasealekua, Londres hotela eta aurten zer pijama jantziko duzun?
  • 11:01: Aitor Ikastola eta Denok Taldea konpartsen desfilea Egiako kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Mandasko Dukea, Egia, Ametzagaña, Karmengo Andre Maria, Martin Santos pl.
  • 11:31-18:31: BRETXAN ITXOITEN DIZUGU!, aurpegi-margoketa, makillaje ikastaroa, kontzertuak
    • Antolatzaileak: La Bretxa eta En clave de Sol.
  • 11:31: GOIZTIRIAK MOMO JAINKOSARI. Agur koral herrikoia Kontxa pasealekuan (Londres hotela).
  • 12:01: GUZTIOK MOMO JAINKOSAREKIN UDALETXERA. Kalejira Los Pasai txarangarekin Kontxako pasealekuan barrena.
  • 12:01: DONOSTIAKO INAUTERIAK. Inude eta Artzainen konpartsa Antiguotarra Dantza Taldearen eskutik.
    • Ibilbidea: Alfonso XIII.aren pl. (merkatu zaharra), Matia, Benta Berriko pl., Maestro Guridi, Juan de Garai, Matia, Gaskuña pl., Erregezaintza, Arantzazuko Ama, frontoia.
  • 12:01: HERRI DANTZA KONPARTSA Parte Zaharra eta Boulevardean barrena.
    • Ibilbidea: Zuloaga pl., Abuztuak 31, Nagusia, Portu, Kostituzio pl., Narrika, Fermin Kalbeton, Bretxa eta Boulevard (15:00etan Kioskoan).
  • 12:01: TANGO DANTZARIAK KALEAN Boulevardeko kioskoan A.G.A.T.A. (Asociación Gipuzkoana de Amigos del Tango Argentino) elkartearen eskutik.
  • 12:01: 3TXULO txaranga Parte Zaharretik.
  • 12:16: BOTEREA MOMO JAINKOSAREN ESKUETARA PASATZEA Udaletxeko udalbatza-aretoan.
  • 16:31: Mozorro-lehiaketa eta jolas dinamikoak Antiguoko haurtxokoan. (euskaraz)
  • 16:31: Familiarekin jolasean: tailerrak eta inauteri-festak Aiete, Amara, Bidebieta, Egia, Gros, Intxaurrondo eta Martuteneko haurtxokoetan. (euskaraz)
  • 17:01: INAUTERIETAKO DESFILEA. Konpartsa eta karrozen lehiaketa.
    • Zirkuitua: Boulevard, Hernani, Askatasunaren hiribidea, Urbieta, Prim, Bergara, Idiakez, Gipuzkoa pl., Legazpi, Boulevard.
  • 17:46: LOS BEBES DE LA BULLA konpartsaren irteera.
    • Ibilbidea: Aldamar, Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Sarriegi pz., Narrika, Esterlines, San Jeronimo, Enbeltran, Nagusia, Ijentea, Nagusia, Abuztuaren 31, Narrika, Fermin Kalbeton, Aldamar, San Bizente.
  • 18:01: “PANPINEN MUNDU MAGIKOA” HAUR FESTA Antzoki Zaharrean.
    • Opariak zozketatuko dira parte-hartzaile guztien artean. Jaso zure gonbidapena Donostia Kultura festak unitatean (Konstituzio pl., 1-1go).
    • Derrigorrezkoa mozorroturik (laguntzaileak ere). (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-festa Aieteko haurtxokoan. (euskaraz)
  • 18:01: Inauteri-festak Aiete, Amara, Gros, Intxaurrondo eta Martuteneko gaztelekuetan. (euskaraz)
  • 18:31: Inauteri-tailerrak Amara eta Martuteneko haurtxokoetan; eta mozorro-festa Egian. (euskaraz)
  • 19:01: Sukaldaritza-tailerra: inauterietako ibilbide gastronomiko berezia Antiguoko gaztelekuan. (euskaraz)
  • 19:01: Gaztelubideko fanfarrearen irteera.
    • Ibilbidea: Abuztuaren 31, Narrika, Konstituzio pl. (emanaldia), Arrandegi, Esterlines, Portu, Nagusia eta Gaztelubidera itzultzea.
  • 19:01: LES RODJES MACRÂLES DE LIEGE KONPARTSA (Liejako sorgin gorriak) Alde Zaharretik. Irteera Kursaaletik
  • 19:01: DONOSTIAKO INAUTERIETAKO ANTZINAKO KONPARTSAK:
    • 19:01: Lorezainen konpartsa Eskolaren eskutik.
      • Ibilbidea: Zuloaga pz., abuztuaren 31, Nagusia, Enbeltran, Sarriegi pz., Bretxa, Fermin kalbeton, San Jeronimo, Konstituzio pz.
    • 19:31: Lanpernen konpartsa Union Artesanaren eskutik.
      • Ibilbidea: Euskal Herria, Aldamar, Iñigo, Narrika, abuztuaren 31, San Jeronimo, Konstituzio pz..
    • 19:31: Amara Berri Ikastetxea danborrada.
      • Ibilbidea: Ramón Labaien pz. , pz. Okendo, Boulevard, San Juan, Fermin Calbetón, Narrika, 31 de agosto, San Jerónimo, pz. Constitución.
    • 20:01: Oilarren konpartsa Gaztediren eskutik.
      • Ibilbidea: Gipuzkoa plaza, Elkano, Boulevard, Narrika, Fermin Kalbeton, San Jeronimo, Konstituzio pz.
  • 19:31: 3TXULO txaranga Parte Zaharretik.
  • 20:01: INAUTERIAK PLAZARA! Konstituzio plazan. Hartu espazioa eta erakutsi zuen parodiak, dantzak Hartu txanda eta parte hartu!
  • 20:01-23:01: BOGA BOGA MARINELA! Estropadak Parte Zaharreko kaleetan Musikaz eta opariz beteta joango gara !!!
  • 20:01-23:01: FESTAN BLAI, GAZTEON GUNEA TXURRUREKIN! Bretxan.
  • Musika (Dj), fotomatoia, jolasak eta opariak.
  • 22:01-00:00: EZTEN GIRO, erromeria Boulevardeko kioskoan.
  • 22:01-00:00: THE JOSELONTXO’S txaranga eta LOS PASAI txaranga Parte Zaharretik.
  • 22:01-00:00: TAUPADA BATUKADA Parte Zaharreko kaleetatik.

Otsailak 26, igandea:

  • 09:01: INAUTERIETAKO DIANA Udalaren Txistulari Taldearen eskutik, oinezkoentzako kaleetan eta Parte Zaharrean barrena.
  • 10:01: ILAE konpartsaren desfilea Ibaetan barrena.
    • Ibilbidea: Aitor Zabaleta, Igara bidea, Karlos Santamaria pl., Xabier Lizardi, Balentegi, Orixe pasealekua, Errotaburu biribilgunea, L.L. Bonaparte pl.
  • 11:01: EUSKO-TTISH KONPARTSA.
    • Ibilbidea: Zuloaga plaza, San Juan, Bretxa, Boulevard (McDonal’s), Okendo, Okendo pz., Bengoetxea, Gipuzkoa pz., Andia, Alderdi Eder, kaia, Ijentea, Boulevard (Kioskoa).
  • 11:31: INAUTERIETAKO HAUR DESFILEA.
    • Emanaldiko parte-hartze ordena: Karmelo Txiki, Trumoiak, Eclipse, Denok Taldea, Fama, Mystic, Intxaur-Txiki, Aitor Ikastola, ILAE, Txasiss.
    • Ibilbidea: Boulevard, Hernani, Loiola.
  • 11:46: LORAZAINEN KONPARTSA Eskolaren eskutik.
    • Ibilbidea: Kursaal, Erregina Erregeordea, Boulevard, San Jeronimo, Konstituzio pl.
  • 12:01: LOS BEBES DE LA BULLA konpartsa hiriko kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Aldamar, Bretxa, Fermin Kalbeton, Nagusia, Portu, San Jeronimo, Fermin Kalbeton, Narrika, Konstituzio pz.
  • 12:01: OILARREN KONPARTSA Gaztediren eskutik.
    • Ibilbidea: Bretxa Merkataritza-gunea, Parte Zaharra.
  • 12:01: Lagun Artea konpartsaren desfilea Groseko kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Euskadi pl., Mirakruz, Secundino Esnaola, Segundo Izpizua, Txofre pl.
  • 12:01: Alegría de Alza, Gurea eta Santa Barbara konpartsen desfilea Altzako kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Harria parkea, Arriberri, Santa Barbara, Harria parkea.
  • 12:01: Indar Latina eta Toxic konpartsen desfilea Antiguo kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: Simona Lajust, Jose Maria Sert pz. Oihernart, Julio Caro Baroja pz. eta buelta.
  • 12:01: “INTXIXU” EUSKAL INAUTERIA Gero Axular taldearen eskutik.
    • Ibilbidea: Konstituzio pl., San Jeronimo, Abuztuaren 31, Nagusia, Portua, Lastako nasa, Ijentea, Kontxa pasealekua, Alderdi Eder (Udaletxeko terraza).
  • 12:16: KONPARTSEN HAUR EMANALDIA Urdaneta kalean (Koldo Mitxelena).
    • Parte-hartzaileak Karmelo Txiki, Trumoiak, Eclipse, Denok Taldea, Fama, Mystic, Intxaur-Txiki, Aitor Ikastola, ILAE, Txasiss Ibilbidea: Boulevard, Hernani, Loiola
  • 12:31: LES RODJES MACRÂLES DE LIEGE KONPARTSA (Liejako sorgin gorriak) Erdialdeko kaleetan.
  • 13:31: OILARREN KONPARTSA Gaztediren eskutik Konstituzio plazan.
  • 13:46: LORAZAINEN KONPARTSA Eskolaren eskutik Konstituzio plazan.
  • 14:01: MOMO JAINKOSAK ETA LOS BEBES DE LA BULLA, LOREZAIN ETA OILARREN KONPARTSEK HAIEKIN DANTZATZERA GONBIDATZEN ZAITUZTE Konstituzio plazan.
  • 17:01: INAUTERIETAKO DESFILEA. Konpartsa eta karrozen lehiaketa.
    • Zirkuitua: Boulevard, Hernani, Askatasunaren hiribidea, Urbieta, Prim, Bergara, Idiakez, Gipuzkoa pl., Legazpi, Boulevard.
  • 18:31: LOS BEBES DE LA BULLA konpartsa hiriko kaleetan barrena.
    • Ibilbidea: San Bizente, Narrika, Arraindegia, Konstituzio pz. San Jeronimo, Fermin Kalbeton, Nagusia, Enbeltran, San Jeronimo, Esterlines, Narrika, Fermin Kalbeton, San Juan, Arraindegia, San Juan, San Bizente.
  • 19:01: DEIADAR txaranga Parte Zaharreko kaleetatik.
  • 19:31: THE JOSELONTXO’S txaranga Parte Zaharreko kaleetatik.
  • 20:01: TAUPADA BATUKADA Parte Zaharreko kaleetatik.

Otsailak 27, astelehena:

  • Goizean: MOMO JAINKOSAREN BISITAK zaharren egoitzetara eta ospitaletara.
  • 19:31: SARDINAREN EHORZKETA. Inauteriei agur esateko segizio jendetsua: deabruak, alargunak eta beste hainbat pertsonaiak; eta Los Pasai eta Los Incansables txarangak eta Les Rodjes Macrâles de Liege (Liejako sorgin gorriak) konpartsaren laguntza berezia.
    • Ibilbidea: Bilbo pl., Getaria, Txurruka, Gipuzkoa pl., Elkano, Boulevard, Alderdi Eder.
  • 20:01: SARDINA ERRETZEA BAI, BAINA FESTARI AGURRIK EZ Alderdi Ederren.

Martxoak 4, larunbata:

  • 11:01: Intxaur-Txiki eta Txingor konpartsen desfilea Intxaurrondoko kaleetan barrena.
  • 21:31: KONPARTSEN AURKEZPENA Harria parkean.

Martxoak 5, igandea:

  • 11:01: ELTZE FESTA Altzan.
    • Emanaldiko parte-hartze ordena: Apyma Telleri, Activa Dance, Furius, Eureka, Thamessis, Txasiss, Fama, Eclipse, La Salle, Indar Latina, Show Time, Euforia, Txingor, Lagun Artea, Toxic, Odissey, Intxaur – Txiki, Aitor Ikastola, S.D. Gurea, Haumoreak, Arrieta, Santa Barbara, Konpartsa Gurea E., Trumoiak, Mystic
    • Ibilbidea: Lau Haizeta, Txapiene, Larratxo Pasealekua, Altza Pasealekua, Herrera Pasealekua, Arria Plaza

Martxoak 11, larunbata:

  • 17:01: KONPARTSEN DESFILEA Bidebietan.

 

Carnaval San Sebastián 2016

 

Ya está aquí el Carnaval…

Te dejo el programa de Carnavales para que no pierdas ripio:

Jueves, 23 de febrero:

  • 17:31: Talleres de carnaval en los haurtxokos de Amara (pintar caras), Bidebieta (disfrazando el haurtxoko), Gros (preparando el disfraz) e Intxaurrondo (decorando el haurtxoko). (euskara)
  • 18:01: Taller de carnaval en el haurtxoko de Martutene: “Preparando el carnaval”(euskara)
  • 18:01: Talleres de carnaval en los gaztelekus de Amara (decoración de carnaval) y Bidebieta (Decorando el gazteleku ¡Somos extraterrestres!) (euskara)
  • 19:01: LLEGADA DE LA DIOSA MOMO A LA CIUDAD, acompañados por la txaranga Los Pasai.
    • Recorrido: pl. Constitución, San Jerónimo, Fermín Calbetón, San Juan, Boulevard, Elkano, pl. Gipuzkoa, Txurruka, Getaria, San Marcial, Hotel de Londres.
  • 19:01: ZANPANTZAR de Zubieta por la Parte Vieja.
  • 19:01: DONOSTIA EUSKAL INAUTERIAZ BLAI! Por la Parte Vieja (20:01: actuación en la pz. Constitución).
    • Participan los grupos de baile: Eskola, Goizaldi y Trebeska.
  • 19:31: RECEPCION A LA DIOSA MOMO y entrega de llaves en el Hotel de Londres.
  • 21:01: PRESENTACIÓN DE COMPARSAS en el San Sebastián Arena 2016 – Ilunbe.
    • Orden de participación: Eclipse, Lagun Artea, Fama, ILAE, Euforia, Denok Taldea, Show Time, Aitor Ikastola, Indar Latina, Txingor, Mystic, Intxaur-Txiki, Txasiss, Odissey, Alegría de Alza, Eureka, Karmelo Txiki, Furius, Thamessis, Santa Barbara, Gurea, La Salle, Toxic, Mi Nuevo Potosí, Boveda, Trumoiak.

Viernes, 24 de febrero:

  • Por la mañana: VISITAS DE LA DIOSA MOMO a residencias de ancianos y centros hospitalarios.
  • 17:31: Taller de creación de disfraces en el haurtxoko de Amara. (euskara).
  • 17:31: Concurso de disfraces y fiesta en el haurtxoko de Bidebieta. (euskara).
  • 17:31: Fiesta de carnaval: concurso de disfraces y merendola en el haurtxoko de Intxaurrondo. (euskara).
  • 18:01: Celebrando el carnaval en el haurtxoko de Martutene. (euskara).
  • 18:01: Taller de maquillaje de caras en el gazteleku de Amara. (euskara).
  • 18:01: Taller de carnaval en el gazteleku de Aiete: ¡creemos calvas!. (euskara)
  • 18:01: Fiesta de disfraces en el gazteleku de Bidebieta.¡Somos extraterrestres!. (euskara)
  • 18:01: Fiesta de carnaval en el gazteleku de Egia. (euskara)
  • 18:01: Disfrazando el gazteleku de Gros. (euskara)
  • 18:01: Taller de máscaras de carnaval en el gazteleku de Intxaurrondo (euskara)
  • 18:01: CARNAVALES DE AMARA BERRI: “DE SAFARI POR AMARA BERRI”.
    • Concurso infantil de disfraces en la parte delantera del C.C. Arcco.
  • 18:31: ACOMPAÑANDO A LA DIOSA DESDE EL HOTEL DE LONDRES. Kalejira multitudinaria con la txaranga The Joselontxo’s desde el Hotel de Londres.
    • Recorrido: Hotel de Londres, Pº de La Concha, Ijentea, Boulevard, Elkano, pz. Gipuzkoa, Txurruka, Getaria, pz. Bilbao, Alfonso VIII, Buen Pastor, Urdaneta (Koldo Mitxelena).
  • 18:31: Salida de la comparsa LOS BEBES DE LA BULLA.
    • Recorrido: Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Boulevard, Elkano, pz. Gipuzkoa, Txurruka, Getaria, pz. Bilbao, Prim (colegio San José), Reyes Católicos, Buen Pastor, San Martin, Loiola, San Marcial, Getaria, Txurruka, pz. Gipuzkoa, Elkano, Boulevard, Narrika, Pescadería, San Juan, San Vicente.
  • 19:01: PRESENTACIÓN DE COMPARSAS en c/ Urdaneta (Koldo Mitxelena).
    • Orden de participación: Aitor Ikastola, Lagun Artea, Boveda, Furius, Thamessis, Fama, Txasiss, Euforia, Trumoiak, Eclipse, Gurea, Santa Barbara, Mi Nuevo Potosí, Karmelo Txiki, Show Time, Mystic, La Salle, Odissey, Denok Taldea, Eureka, Toxic, Alegría de Alza, Intxaur-Txiki, Indar Latina, Txingor.
  • 20:01: COMPARSA DE PERCEBES de la mano de la Unión Artesana.
    • Recorrido: Aldamar, Iñigo, Narrica, 31 de agosto, Mayor, Fermín Calbetón, Brecha, San Juan, Pescadería, Narrica, Boulevard, Mayor, Puerto, pl. Constitución, Narrica, Iñigo, Aldamar, Euskal Herria.
  • 22:01: Exhibición de la comparsa Thamessis en el campo de futbito.

Sábado, 25 de febrero:

  • 11:01: A LAS MAÑANITAS. Pasacalles-carnavalero con la txaranga Los Pasai desde la pl. Zuloaga hasta el Hotel de Londres.
    • Recorrido: pl. Zuloaga, 31 de Agosto, Narrica, Fermín Calbetón, Mayor, Ijentea, Pº de la Concha, Hotel de Londres ¿y este año que pijama vas a traer?
  • 11:01: Salida de las comparsas Aitor Ikastola y Denok Taldea por las calles de Egia.
    • Recorrido: Duque de Mandas, Egia, Ametzagaña, Virgen del Carmen, pl. Martín Santos.
  • 11:31-18:31: ¡TE ESPERAMOS EN LA BRETXA!, pintacaras, curso de maquillaje, conciertos
    • Organiza: La Bretxa y En clave de Sol.
  • 11:31: MAÑANITAS A LA DIOSA MOMO. Salutación coral popular, en el Pº de la Concha (Hotel de Londres).
  • 12:01: TODOS CON LA DIOSA MOMO AL AYUNTAMIENTO. Pasacalles con la txaranga Los Pasai por el Pº de la Concha.
  • 12:01: COMPARSA DE INUDE Y ARTZAINAK de la mano de Antiguotarra Dantza Taldea.
    • Recorrido: pl. Alfonso XIII (antiguo mercado), Matia, pl. Benta Berri, Maestro Guridi, Juan de Garai, Matia, pl. Gaskuña, Escolta Real, Nuestra Señora de Aránzazu, frontón.
  • 12:01: HERRI DANTZA KONPARTSA por Parte Vieja y Boulevard.
    • Recorrido: pl. Zuloaga, 31 de agosto, Mayor, Puerto, pl. de la Constitución, Narrica, Fermín Calbetón, Brecha y Boulevard (15:00 en el Quiosco)
  • 12:01: TANGUEROS EN LA CALLE en el quiosco del Boulevard de la mano de A.G.A.T.A (Asociación Gipuzkoana de Amigos del Tango Argentino).
  • 12:01: Txaranga 3TXULO por la Parte Vieja.
  • 12:16: TRASPASO DE PODERES A LA DIOSA en el Salón de Plenos del Ayuntamiento,
  • 16:31: Concurso de disfraces y juegos dinámicos en el haurtxoko de El Antiguo. (euskara)
  • 16:31: Jugando en familia: talleres y fiestas de carnaval en los haurtxokos de Aiete, Amara, Bidebieta, Egia, Gros, Intxaurrondo y Martutene. (euskara)
  • 17:01: DESFILE DE CARNAVAL. Concurso de comparsas y carrozas.
    • Circuito: Boulevard, Hernani, Avda. de la Libertad, Urbieta, Prim, Bergara, Idiaquez, pl. Gipuzkoa, Legazpi, Boulevard.
  • 17:46: Salida de la comparsa LOS BEBES DE LA BULLA.
    • Recorrido: Aldamar, Euskal Herria, Aldamar, Brecha, pz. Sarriegi, Narrika, Esterlines, San Jerónimo, Embeltran, Mayor, Ijentea, Mayor, 31 de agosto, Narrika, Fermín Calbetón, Aldamar, San Vicente.
  • 18:01: “PANPINEN MUNDU MAGIKOA” FIESTA INFANTIL en el teatro Principal.
    • Sorteo de regalos entre las niñas y niños participantes. Recoge tu invitación en DK Festak (pl. Constitución 1, 1º).
    • Disfraz obligatorio (incluso acompañantes) (euskara).
  • 18:01: Fiesta de carnaval en el haurtxoko de Aiete (euskara).
  • 18:01: Fiestas de disfraces en los gaztelekus de Aiete, Amara, Gros, Intxaurrondo y Martutene. (euskara)
  • 18:31: Talleres de carnaval en los haurtxokos de Amara y Martutene; y fiesta de disfraces en el de Egia. (euskara)
  • 19:01: Taller de cocina: ruta gastronómica especial de carnaval en el gazteleku de El Antiguo. (euskara)
  • 19:01: Salida de la Fanfare de Gaztelubide.
    • Recorrido: 31 de agosto, Narrica, pl. Constitución (actuación), Pescadería, Esterlines, Puerto, Mayor y regreso a Gaztelubide.
  • 19:01: COMPARSA LES RODJES MACRÂLES DE LIEGE (La brujas rojas de Lieja) por la Parte Vieja. Salida desde el Kursaal
  • 19:01: COMPARSAS HISTORICAS DEL CARNAVAL DONOSTIARRA:
    • 19:01: Comparsa de Jardineros de la mano de Eskola.
      • Recorrido: pz. Zuloaga, 31 de agosto, Mayor, Embeltran, pz. Sarriegi, Brecha, Fermin Calbetón, San Jerónimo, pz. Constitución.
    • 19:31: Comparsa de Percebes de la mano de la Unión Artesana.
      • Recorrido: Euskal Herria, Aldamar, Iñigo, Narrika, 31 de agosto, San Jerónimo, pz. Constitución.
    • 19:31: Tamborrada Amara Berri Ikastetxea.
      • Recorrido: pz. Ramón Labayen, pz. Okendo, Boulevard, San Juan, Fermin Calbetón, Narrika, 31 de agosto, San Jerónimo, pz. Constitución
    • 20:01: Comparsa de Gallos de la mano de Gaztedi.
      • Recorrido: pz. Gipuzkoa, Elkano, Boulevard, Narrika, Fermin Calbetón, San Jerónimo, pz. Constitución.
  • 19:31: Txaranga 3TXULO por la Parte Vieja.
  • 20:01: ¡LA CONSTI ES UN CARNAVAL! en la pl. Constitución. Ocupad el espacio y mostrarnos vuestras parodias, bailes ¡Cojed turno y participad!
  • 20:01-23:01: BOGA BOGA MARINELA! Regatas por las calles de la Parte Vieja. ¡Vamos cargados de música y regalos!
  • 20:01-23:01: ¡FESTAN BLAI, ESPACIO JOVEN CON TXURRU! en la Bretxa. Musica (Dj), fotomatón, juegos y regalos
  • 22:01-00:00: EZTEN GIRO, romería en el quiosco del Boulevard.
  • 22:01-00:00: Txarangas THE JOSELONTXO’S y LOS PASAI por la Parte Vieja.
  • 22:01-00:00: TAUPADA BATUKADA por la Parte Vieja.

Domingo, 26 de febrero:

  • 09:01: DIANA CARNAVALERA con la Banda Municipal de Txistularis por el eje peatonal y Parte Vieja.
  • 10:01: Desfile de la comparsa ILAE por Ibaeta.
    • Recorrido: Aitor Zabaleta, cm. de Igara, pl. Karlos Santamaría, Xabier Lizardi, Balentegi, ps. de Orixe, rotonda Errotaburu, pl. L.L.Bonaparte.
  • 11:31: EUSKO-TTISH KONPARTSA.
    • Recorrido: pz. Zuloaga, San Juan, Brecha, Boulevard (McDonal’s), Okendo, pz. Okendo, Bengoetxea, pz. Gipuzkoa, Andia, Alderdi Eder, puerto, Igentea, Boulevard (quiosco).
  • 11:31: DESFILE INFANTIL DE CARNAVAL.
    • Orden de participación: Karmelo Txiki, Trumoiak, Eclipse, Denok Taldea, Fama, Mystic, Intxaur-Txiki, Aitor Ikastola, ILAE, Txasiss.
    • Recorrido: Boulevard, Hernani, Loiola.
  • 11:46: COMPARSA DE JARDINEROS de la mano de Eskola.
    • Recorrido: Kursaal, Reina Regente, Boulevard, San Jerónimo, pz. Constitución.
  • 12:01: Salida de la comparsa LOS BEBES DE LA BULLA.
    • Recorrido: Aldamar, Brecha, Fermín Calbetón, Mayor, Puerto, San Jerónimo, Fermín Calbetón, Narrika, pz. Constitución.
  • 12:01: COMPARSA DE GALLOS de la mano de Gaztedi.
    • Recorrido: Brecha, Parte Vieja.
  • 12:01: Desfile de la comparsa Lagun Artea por las calles de Gros.
    • Recorrido: pl. Euskadi, Miracruz, Secundino Esnaola, Segundo Izpizua, pl. del Txofre.
  • 12:01: Desfile de las comparsas Alegría de Alza, Gurea y Santa Bárbara por las calles de Altza.
    • Recorrido: parque Harria, Arriberri, Santa Bárbara, parque Harria.
  • 12:01: Desfile de las comparsas Indar Latina y Toxic por las calles de El Antiguo.
    • Recorrido: Simona Lajust, pz. Jose María Sert, Oihenart, pz. Julio Caro Baroja y vuelta.
  • 12:01: “INTXIXU” CARNAVAL VASCO de la mano de Gero Axular.
    • Recorrido: pl. Constitución, San Jerónimo, 31 de Agosto, Mayor, Puerto, Portaletas, Muelle de la Lasta, Ijentea, Pº de la Concha, Alderdi Eder (terraza del ayuntamiento).
  • 12:16: ACTUACIÓN INFANTIL DE COMPARSAS c/ Urdaneta (Koldo Mitxelena).
    • Orden de participación: Karmelo Txiki, Trumoiak, Eclipse, Denok Taldea, Fama, Mystic, Intxaur-Txiki, Aitor Ikastola, ILAE, Txasiss.
  • 12:01: COMPARSA LES RODJES MACRÂLES DE LIEGE (La brujas rojas de Lieja) por el centro de la ciudad.
  • 13:31: COMPARSA DE GALLOS de la mano de Gaztedi en la pz. Constitución.
  • 13:46: COMPARSA DE JARDINEROS de la mano de Eskola en la pl. Constitución.
  • 14:01: LA DIOSA Y LAS COMPARSAS LOS BEBES DE LA BULLA, JARDINEROS Y GALLOS TE INVITAN A BAILAR CON ELLOS en la pl. Constitución.
  • 17:01: DESFILE DE CARNAVAL. Concurso de Comparsas y Carrozas.
    • Circuito: Boulevard, Hernani, avda. de la Libertad, Urbieta, Prim, Bergara, Idiakez, pl. Gipuzkoa, Legazpi, Boulevard.
  • 18:31: Salida de la comparsa LOS BEBES DE LA BULLA.
    • Recorrido: San Vicente, Narrika, Pescadería, pz. Constitución, San Jerónimo, Fermín Calbetón, Mayor, Embeltran, San Jerónimo, Esterlines, Narrika, Fermín Calbetón, San Juan, Pescadería, San Juan, San Vicente.
  • 19:01: Txaranga DEIADAR por las calles de la Parte Vieja.
  • 19:31: Txaranga THE JOSELONTXO’S por las calles de la Parte Vieja.
  • 20:01: TAUPADA BATUKADA por las calles de la Parte Vieja.

Lunes, 27 de febrero:

  • Por la mañana: VISITAS DE LA DIOSA a residencias de ancianos y centros hospitalarios.
  • 19:31: ENTIERRO DE LA SARDINA. Cortejo multitudinario de carnaval, con la participación diablos, viudas y viudos y otros personajes; y las txarangas Los Pasai, Los Incansables y la colaboración especial de la comparsa Les Rodjes Macrâles de Liege (La brujas rojas de Lieja).
    • Recorrido: pl. Bilbao, Getaria, Txurruka, pl. Gipuzkoa, Elkano, Boulevard, Alderdi Eder.
  • 20:01: QUEMAMOS LA SARDINA PERO SEGUIMOS DE FIESTA en Alderdi Eder.

Sábado, 4 de marzo:

  • 11:01: Desfile de las comparsas Intxaur-Txiki y Txingor por las calles de Intxaurrondo.
  • 21:31: PRESENTACION DE COMPARSAS en el parque Harria.

Domingo, 5 de marzo:

  • 11:01: FIESTA DE PIÑATA en Altza.
    • Orden de participación: Apyma Telleri, Activa Dance, Furius, Eureka, Thamessis, Txasiss, Fama, Eclipse, La Salle, Indar Latina, Show Time, Euforia, Txingor, Lagun Artea, Toxic, Odissey, Intxaur – Txiki, Aitor Ikastola, S.D. Gurea, Haumoreak, Arrieta, Santa Barbara, Konpartsa Gurea E., Trumoiak, Mystic
    • Recorrido: Lau Haizeta, Txapiene, Larratxo Pasealekua, Altza Pasealekua, Herrera Pasealekua, Arria Plaza

Sábado, 11 de marzo:

  • 17:01: DESFILE DE COMPARSAS en Bidebieta.

 

 

 

 

Informazio iturria: donostiakultura.com

 

Eta indarberritzeko… gogoratu…
Km.0-n itxaroten zaitugu!!! 🙂

Y para vitaminarse y mineralizarse…
¡¡¡Os esperamos en Km.0!!!

Donostiako Inauteriak 2016 Egitaraua Kmo Vegan Vegetarian Jatetxea Donostia
Ondo pasa! 🙂

Sukaldaritza begetarianoko Tailerra | Taller de cocina vegetariana

SUKALDARITZA BEGETARIANOKO TAILERRA

 

Sukaldaritza begetarianoko tailerra Donostia

TALLER DE COCINA VEGETARIANA

 

Taller de cocina vegetariana San Sebastián

Animatu zaitez!!!

¡¡¡Anímate!!!

Las recetas de km.0: Parfait vegano de vainilla y mango by AlimentARTE

Parfait vegano de vainilla y mango
by alimentarte.net

 

INGREDIENTES 

 

  • PARA LA CREMA VEGANA DE VAINILLA
    150 g de anacardos crudos
    100 g de tofu silken*
    100 ml de agua
    2 cucharadas soperas de sirope de arce
    1 cucharada de postre de esencia de vainilla (o las semillas de media vaina de vainilla)
    1 pizca de sal
  • PARA EL COULIS DE MANGO
    50 g de mango deshidratado puesto en remojo durante 1 hora
    1 vaso del agua de remojo
  • PARA MONTAR EL PARFAIT
    1 mango maduro, cortado a dados
    100 g de frambuesas (o cualquier otro tipo de fruto rojo)
    Crema vegana de vainilla
    4-6 cucharadas soperas de granola o frutos secos
    4 cucharadas soperas de coulís de mango
    Peladura de lima y menta para decorar

 

 

ELABORACIÓN

 

Prepara todos los ingredientes antes de empezar a cocinar.

 

En una batidora potente de vaso, pon los anacardos, el tofu silken, la mitad del agua, el sirope de arce, la esencia de vainilla y la sal.
Tritúralo todo hasta obtener una textura muy fina, sin grumos y homogénea. Puedes usar el resto del agua para corregir la textura y hacerla más líquida si lo deseas.

 

Para hacer el coulís de mango, y con la ayuda de un molinillo de café o especias eléctrico, tritura el mango rehidratado añadiendo varias cucharadas soperas del agua en la que han estado remojados, hasta obtener una textura semilíquida.

 

Montar el parfait utilizando recipientes o vasos de cristal transparente y alternando capas de mango, crema de vainilla, granola y frambuesas. Termina decorando con un poco más de granola, coulís de mango, granola, menta picada y lima rallada.

 

alimentARTE gastronomía y salud

Fuente de la receta y de la imagen: alimentarte.net

Te recomiendo una visitilla a la página, las recetas de Raquel Bernácer tienen un pintón…

 

ON egin!!! 🙂

 

Footer background
Duque de Mandas, 49. Egia
">
info@veganvegetariankm0.com
943 56 17 51

Drop us a line

Yay! Message sent. Error! Please validate your fields.
Clear
© 2014 Vegan Vegetarian Km O Donostia | San Sebastián . All rights reserved. | | Diseño by Ne diseinuk